Ziehl-Abegg przedstawia zupełnie nowy moduł czujnika z wbudowanym regulatorem ciśnienia do sterowania sygnałem 0..10V wentylatorami EC lub innymi urządzeniami.
Moduł CBG łączy w sobie czujnik ciśnienia z bardzo prostą w obsłudze jednostką regulacyjną. Urządzenie po włączeniu w obwód wskazuje na tarczy manometru mierzone ciśnienie. Za analogowym wskaźnikiem kryje się jednak elektronika sterującą na najwyższym poziomie. W określonym zakresie (0-30 lub 50 bar) może zostać ustawione żądane ciśnienie powietrza lub, w przypadku instalacji chłodniczych, żądane ciśnienie medium chłodniczego. Dwa umieszczone na tarczy potencjometry umożliwiają szybką i prostą nastawę wartości zadanej i zakresu regulacji, co znacznie usprawnia instalację urządzenia.
Moduł jest w stanie samodzielnie sterować podłączonymi do niego np. regulatorami napięcia czy falownikami. Jeżeli wymagana jest prosta regulacja, do czujnika mogą zostać bezpośrednio podpięte wentylatory EC - nie potrzeba wówczas żadnych dodatkowych elementów.
Jednostka CBG jest nadzwyczaj korzystną cenowo alternatywą dla tradycyjnych mierników ciśnienia ze zintegrowaną elektroniką. Jest to pierwsze na rynku tego typu urządzenie, które przy bardzo prostej obsłudze umożliwia sterowanie silnikami komutowanymi elektronicznie i falownikami. Moduł CBG Ziehl-Abegg jest już dostępny w sprzedaży.