Co za ciepło to niezdrowo - zadbaj o temperaturę w domu odpowiednią dla Twojego dziecka.

Temperatura przyjazna dziecku
Już w czasie ciąży przygotowujemy dom na przyjęcie nowego członka rodziny. Tworząc odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju naszej pociechy, pomyślmy o temperaturze panującej w mieszkaniu. Ważne, aby powietrze nie było zbyt suche, temperatura nie była za wysoka i aby utrzymywana była stale na tym samym poziomie. Pozwoli to uniknąć kłopotów zdrowotnych związanych z obniżeniem odporności i częstszymi infekcjami. Eksperci kampanii edukacyjnej „Każdy stopień ma znaczenie” podpowiadają co zrobić, aby w mieszkaniu panowała stała optymalna temperatura. Przekonują również, że kontrola ciepła nie musi wiązać się z dużym zaangażowaniem rodziców, którzy przecież całą uwagę powinni skupić na dziecku.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez firmę Danfoss

O kampanii:
Inicjatorem ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Każdy stopień ma znaczenie” jest firma Danfoss, światowy dostawca rozwiązań dla ogrzewnictwa oraz chłodnictwa i klimatyzacji, producent najnowszej generacji termostatów grzejnikowych living by Danfoss (http://living.danfoss.pl/).
Partnerem akcji jest Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (http://www.gios.gov.pl/).
Akcja ma na celu uświadomienie Polakom, jakie znaczenie dla środowiska oraz zdrowia ma odpowiednia regulacja temperatury w domu. Cele kampanii chcemy osiągnąć poprzez edukację społeczeństwa na temat temperatury, która jest najbardziej optymalna dla zdrowego i ekologicznego trybu życia. Głównym przekazem kampanii jest przekonanie Polaków do bardziej efektywnego zarządzania ciepłem w swoim domu, co ma znaczenie dla poprawy samopoczucia i komfortu życia, obniżenia wydatków na ciepło, a także przyczynia się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Źródło: Danfoss Poland Sp. z o.o.