Wystawcy z 17 krajów na 13. edycji targów SHK MOSKAU.

Zainteresowanie innowacyjnymi systemami w technice budowlanej, energetycznej i środowiskowej jest w Rosji nieprzerwanie duże. Wprawdzie gospodarka budowlana kraju po ogromnym wzroście z lat ubiegłych przeżywa obecnie fazę spadku ekonomicznego, wywołaną przede wszystkim przez dołki finansowe i słabe zaopatrzenie w materiały budowlane. Skutki światowego kryzysu finansowo – gospodarczego hamują działania budowlane, z pewnością jednak nie prowadzą do całkowitego zastoju. Zapotrzebowanie jest wiąż ogromne, zarówno w przypadku nowego budownictwa, jak i przy renowacji starych budynków. Ponadto gospodarka budowlana jest objęta projektami krajowymi i jest wspierana przez państwo, które chce w większym stopniu inwestować w budownictwo społeczne i projekty infrastrukturalne. Dla oferentów urządzeń sanitarnych, grzewczych i klimatyzacyjnych rynek rosyjski jest wciąż obiecujący.Podobnie zapowiadają się reakcje publiczności na targach SHK MOSKAU w dniach 21. do 24. kwietnia 2009. Zwłaszcza, że impreza stanowi kompleksowy przegląd ofert i innowacji z dziedziny ogrzewania, klimatyzacji, chłodzenia i wentylacji oraz urządzeń sanitarnych z całego świata. Swoją ofertę zaprezentuje około 200 wystawców z 17 krajów na 10.000 metrów kwadratowych. Głównym tematem tegorocznej edycji, imprezy, która jako jedyna na terenie Rosji łączy obszary techniki budowlanej i energetycznej w jednym czasie i w jednym miejscu, będzie wydajność energetyczna.

Jako uzupełnienie oferty wystawców na odwiedzających czeka kolejna atrakcja. ABOK (Rosyjskie Stowarzyszenie Inżynierów Ciepłownictwa, Wentylacji, Klimatyzacji, Ogrzewnictwa i Fizyki Budowli) oraz EHI (Europejski Związek Producentów Kotłów i Palników) zorganizują sympozjum pod tytułem “Modern energy-efficient equipment for heat, water supply and air conditioning of buildings. Capital repairs, facility operation and buildings conservation” (“Nowoczesne, wydajne energetycznie urządzenia grzewcze, kanalizacyjne i wentylacyjne w budynkach. Kapitalne remonty, obsługa urządzeń i konserwacja budynków”).

Terminem kwietniowym targów organizatorzy Messe Düsseldorf oraz spółka córka Messe Düsseldorf Moskau OOO odpowiadają na życzenia branży. To optymalny termin w międzynarodowym kalendarzu targowym. Optymalna jest także struktura targów. Nowy rozkład stoisk w hali 2 moskiewskich terenów targowych Expocentr/Krasnaja Presnja pozwala na bardziej zwarte oprowadzanie odwiedzających oraz jeszcze efektywniejszą wizytę na targach.

SHK MOSKAU zostanie zorganizowana już po raz 13-ty przez Messe Düsseldorf; jej partnerzy, związki branżowe BDH (Federalny Związek Przemysłu Niemieckiego dla Technologii Budownictwa, Energetycznych i Środowiskowych), EHI i ABOK, wspierają imprezę od samego początku. Nowoczesne tereny targowe wraz z doskonałym połączeniem z centrum miasta i licznymi ofertami usługowymi gwarantuje sprawny przebieg targów. Dla architektów, planistów, doradców inwestycyjnych, instalatorów, inżynierów, budowlańców, przedsiębiorców budowlanych, inwestorów i handlowców z Rosji i krajów sąsiadujących wizyta na SHK MOSKAU 2009 jest po raz kolejny absolutną koniecznością.

Informacje dotyczące imprezy znajdą Państwo na stronie www.shk-online.com oraz bezpośrednio u organizatora, Nicola Otto, (tel. +49/(0)211/4560 -7709, e-Mail OttoN@messe-duesseldorf.de) i Katja Burbulla (tel. +49/(0)211/4560-7707, e-Mail BurbullaK@messe-duesseldorf.de).

Przedstawicielstwo targów w Polsce
A.S. Messe Consulting Sp. z o.o.
ul. Pasaż Ursynowski 7 lok. 43
02-785 Warszawa
tel. 0 22 855 24 90 - 92
fax: 0 22 855 47 88
targi@as-messe.pl
www.as-messe.pl