Na rynku pojawiła się nowa wersja aplikacji wprowadzonej przez firmę Panasonic. Aplikacja stwarza możliwość zintegrowanego sterowania systemem grzewczym oraz klimatyzacyjnym. To doskonałe rozwiązanie dla hoteli i pomieszczeń komercyjnych. IntesisHome, bo taką nazwę nosi aplikacja, pozwala kontrolować pracę urządzeń klimatyzacyjnych poprzez telefon multimedialny. Wśród takich telefonów znajduję się model Panasonic KX-UT670 Smart Desk Phone. Również system Android oraz iOS obsługuje aplikację IntesisHome. Aplikacja działa również na urządzeniach z system Android oraz iOS.

Telefony multimedialne Panasonic dają klientom nowe możliwości!
Nowa wersja IntesisHome została opracowana z myślą o ułatwieniu sterowania urządzeniami grzewczymi oraz klimatyzacyjnymi Panasonic, zainstalowanymi w hotelach, biurach, obiektach komercyjnych i publicznych. Aplikacja, działająca w modelu cloud computing, współpracuje z systemami PACi i ECOi oraz jednostkami zewnętrznymi Aquarea, Etherea i urządzeniami z technologią Heatcharge. Za jej pomocą można nie tylko zdalnie włączać i wyłączać urządzenia, ale także wybrać tryb ich pracy i odpowiednią temperaturę w każdym z pomieszczeń. Rozwiązanie umożliwia użytkownikowi zaplanowanie cyklów ogrzewania i chłodzenia oraz posiada ustawienia, pozwalające na zmniejszenie zużycia energii przez cały układ. Ponadto aplikacja informuje o prawidłowości funkcjonowania sytemu, uruchamiając odpowiedni alarm w przypadku awarii lub gdy należy dokonać przeglądu.

Nowa wersja IntesisHome w pełni współpracuje z multimedialnym telefonem Panasonic KX-UT670 Smart Desk Phone, przeznaczonym do hotelowych recepcji i terminali informacyjnych, systemów inteligentnego sterowania w pomieszczeniach biurowych oraz dla kadry zarządzającej. Sterowanie aplikacją odbywa się za pomocą 7-caloweego ekranu dotykowego, który w telefonie można wykorzystywać również do nadzorowania kamer monitoringu IP, odtwarzania wideo wysokiej jakości czy dostępu do systemów informacji o budynku.

„Nowa wersja aplikacji IntesisHome to funkcjonalny system przeznaczony dla hoteli, biurowców oraz obiektów komercyjnych i publicznych. Dzięki integracji z telefonem Panasonic KX-UT670 Smart Desk Phone, umożliwia łatwiejsze i wygodniejsze zarządzanie funkcjami budynku, w tym klimatyzacją, zapewniając zarówno optymalną temperaturę w pomieszczeniach, jak i oszczędność energii. Jestem przekonany, że nowa aplikacja spotka się z zainteresowaniem użytkowników, w szczególności administratorów budynków.” – mówi Tomasz Lenarczyk, product manager w firmie Panasonic.

Aplikacja IntesisHome jest kompatybilna z urządzeniami funkcjonującymi w oparciu o systemy Android oraz iOS, i jest udostępniona do bezpłatnego pobrania na portalach AppStore oraz Google Play.


O systemach klimatyzacyjnych Panasonic
Panasonic, jeden z liderów branży klimatyzacji, dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem, eksportuje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie i wyprodukował już 100 milionów sprężarek. Panasonic proponuje cztery linie innowacyjnych rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji dla domów, biur, firm i obiektów przemysłowych. Panasonic przykłada szczególną wagę do jakości swoich rozwiązań, które mają dobrze przemyślaną konstrukcję i gwarantują zdrowe powietrze, a jednocześnie spełniają najsurowsze standardy w zakresie zużycia energii, ochrony środowiska i emisji hałasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie:
http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/Przegl%C4%85d/2878707/index.html