Firma Danfoss bierze czynny udział w wydarzeniach związanych ze szczytem klimatycznym COP14, który w tym roku odbywa się w Poznaniu. Danfoss jednym z partnerów wystawy "Technologie dla ochrony klimatu" będącej inicjatywą Ministra Środowiska Prof. Macieja Nowickiego.


Informacja prasowa - listopad 2008 r.
Wystawa będzie swoistą odpowiedzią na wyzwania, jakie niosą ze sobą zmiany klimatyczne. Wydarzenie to będzie miało niezwykle prestiżowy charakter. W jej inauguracji 30 listopada br. obok Ministra Nowickiego weźmie udział Premier Waldemar Pawlak.
Celem wystawy "Technologie dla ochrony klimatu" jest prezentacja najważniejszych i najbardziej spektakularnych przykładów urządzeń, instalacji, mechanizmów czy całych technologii, które pozwalają na redukcję emisji gazów cieplarnianych oraz mogą być z powodzeniem przenoszone do innych krajów.


Danfoss, jako największy producent pomp ciepła w Polsce zaprezentuje gruntową pompę ciepła DHP oraz bezprzewodowy system regulacji ogrzewania podłogowego CF2 - produkty, które umożliwiają znaczne zmniejszenie zużycia energii cieplnej i redukcję emisji CO2.
Wystawa obejmie następujące działy:
• Wynalazki, technologiczne i organizacyjne innowacje sprzyjające redukcji emisji gazów cieplarnianych
• Przykłady udanych transferów konkretnych technologii i możliwości ich wdrażania w krajach rozwijających się
• Przykłady konkretnych działań związanych z przystosowaniem do zmian klimatycznych.
Prezentowane urządzenia zostaną podzielone na poniższe grupy:
• Oszczędność energii
• Oszczędność wody
• Odnawialne źródła energii
• Technologie wodorowe
• Transport przyjazny środowisku
• Dobre praktyki rolne i leśne
• Inżynieria materiałowa
• Adaptacja do zmian klimatu
Wystawa będzie dostępna w czasie całej Konferencji oraz dodatkowo 2 dni po jej zakończeniu (1-14 grudnia 2008) poza terenem COP, ale na terenie Targów Poznańskich. Wstęp bezpłatny.


Danfoss Sp. z o.o.
powstał w 1991 roku i jest częścią międzynarodowej Grupy Danfoss z siedzibą w Danii. Oferuje produkty i rozwiązania techniczne bazujące na mechanice oraz elektronice.
Danfoss jest ogólnoświatowym producentem urządzeń regulacyjnych i kontrolno-pomiarowych, ta także dostawcą usług i rozwiązań dla wielu dziedzin gospodarki. Firma oferuje produkty
z takich sektorów jak: Chłodnictwo i Klimatyzacja, Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo i Wentylacja, Przemysł oraz Gospodarka wodno-ściekowa. Klientami Danfoss są zarówno inwestorzy, projektanci, instalatorzy jak i klienci indywidualni.
Globalnie firma zatrudnia ponad 21 000 pracowników w tym w Polsce ponad 800 osób.
Według badań przeprowadzonych przez Instytut Reputacji i opublikowanych w tygodniku Forbes - Danfoss jest 12-tą firmą na świecie pod względem reputacji.
Konferencja COP14 (XIV Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC) wraz z IV Sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto), która odbędzie się w dniach 1-12 grudnia 2008 r. w Poznaniu jest najbardziej prestiżowym forum dyskusji politycznej w zakresie ochrony klimatu, która skupia uwagę całego świata. Organizatorem konferencji jest Sekretariat Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu, a gospodarzem Rząd RP, koordynatorem przygotowań - Ministerstwo Środowiska RP. W dwutygodniowych obradach przewiduje się udział ok. 8 tys. uczestników: ponad 190 delegacji rządowych z ministrami środowiska lub zmian klimatu na czele, instytucji międzynarodowych, ekologicznych, biznesowych i badawczych organizacji pozarządowych oraz mediów. Szczegóły na: www.cop14.gov.pl