Firma Sharp wprowadza na polski rynek oczyszczacze powietrza i klimatyzatory wykorzystujące unikalną technologię Plasmacluster Ion.Większość z nas oddycha powietrzem zanieczyszczonym, z całkowicie zaburzoną w nim równowagą jonową. Technologia Plasmacluster Ion prócz tradycyjnego filtra oraz filtra HEPA z apatytem posiada generator jonów, który z cząsteczek wody (H2O) i tlenu (O2) produkuje jony dodatnie (H+) i ujemne (O2-). Jony te rozpraszając się w oczyszczanym powietrzu po napotkaniu niepożądanej cząstki (np. bakteria, zarodniki pleśni itp.) otaczają ją i tworzą grupy hydroksylowe (OH-), unieszkodliwiając ją w ten sposób.
Ta cecha unieszkodliwiania bakterii i wirusów może zostać wykorzystana w pomieszczeniach szpitalnych, gabinetach kosmetycznych czy restauracjach. Przy okazji oczyszcacz neutralizuje zapachy oraz rozmaite alergeny m.in. zarodniki pleśni, pyłki roślin.
Oczyszcacz wyposażony w technologię Plasmacluster Ion automatycznie monitoruje jakość powietrza i kontroluje jego zbilansowanie jonowe.
Urządzenie wyposażono w specjalne czujniki zapylenia i zapachów, umożliwiające automatyczne jego włączanie i wyłączanie. Poza tym urządzenie charakteryzuje niski poziom hałasu i wysoka wydajność (od 30 m3/h do 240 m3/h) dzięki zastosowaniu inwertera.
Warto dodać, że wszystkie oferowane modele oczyszczacza Sharp wyposażone są w bezprzewodowego pilota, a nowoczesna stylistyka pozwala na wkomponowanie urządzenia do pomieszczeń o różnym przeznaczeniu.
Materiał i foto: Sharp