Silniki EC o wysokiej sprawności.

Technologia EC w produktach SYSTEMAIR
Kwestia ochrony środowiska naturalnego to dziedzina wymagająca zdecydowanych i szybkich działań. Dotyczy to zwłaszcza sektora przemysłowego współodpowiedzialnego, wraz z konsumentami za stan środowiska naturalnego. Zużywanie energii w dzisiejszych czasach jest czymś naturalnym, lecz chodzi o to, by robić to maksymalnie efektywnie i oszczędnie, by możliwym stało się utrzymanie komfortu i wygody, będących niezbędnymi elementami nowoczesnego stylu życia. Odpowiedzią na te wyzwania jest system EC oparty na urządzeniach wyposażonych w silniki komutowane elektronicznie.
Systemair jako firma z trzydziestoletnim doświadczeniem w produkcji urządzeń wentylacyjnych, oferuje możliwość aktywnego uczestniczenia w tym procesie.
EC
Zalety systemu EC:
- silniki EC o wysokiej sprawności
- regulacja w pełnym zakresie obrotów
- wbudowany regulator obrotów
- zabezpieczenie silnika

EC
W ofercie Systemair znajdują się urządzenia wyposażone w silniki EC, w tym:
- wentylatory kanałowe >>>
- wentylatory dachowe >>>
- wentylatory do okapów kuchennych >>>
- centrale do domów jednorodzinnych >>>
- kompaktowe centrale wentylacyjne >>>

Co zyskujemy?
Przede wszystkim niski pobór energii elektrycznej oraz łatwe sterowanie przy tym samym wydatku. Wentylatory wyposażone w technologię EC są napędzane energooszczędnymi silnikami z elektronicznym układem sterującym (układ komutacji), który utrzymuje obroty w optymalnym zakresie pracy wentylatora. Są to silniki synchroniczne, a zatem pozbawione poślizgu.
Jest to doskonałe rozwiązanie dla systemów wentylacji skierowanej na zapotrzebowanie.
Niższy jest także poziom emitowanego przez nie hałasu, gdyż silniki EC pracują niezwykle cicho w całym zakresie obciążenia. Ponadto charakteryzują się dłuższą żywotnością dzięki niższej temperaturze uzwojeń, a tym samym niskim wskaźnikiem zużycia.
Silniki EC z integralnym elektronicznym układem sterującym mogą pracować w różnych prędkościach, dopasowując się do wymagań ilości powietrza przy zachowaniu najwyższej sprawności. Przy takiej samej ilości powietrza, pobierają wyraźnie mniej energii niż silniki AC wentylatorów konwencjonalnych.

Źródło: Systemair S.A.