to temat przewodni zbliżających się targów POLEKO.


Jubileuszowa, dwudziesta edycja Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO 2008, największych targów tej branży w Europie, odbędzie się w Poznaniu w dniach 27-30 października br. Honorowy patronat nad targami POLEKO 2008 objął Minister Środowiska.
Miesiąc wcześniej
W tym roku Targi wyjątkowo nie odbędą się w listopadzie. Zmiana terminu podyktowana jest organizacją 14. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, która odbędzie się na początku grudnia na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Skala tego wydarzenia o najwyższej światowej randze, w którym udział weźmie kilkanaście tysięcy osób ze wszystkich kontynentów, sprawia, że ze względów organizacyjnych przygotowanie POLEKO w dotychczasowym terminie nie było możliwe.
20 lat minęło
Specjaliści z zakresu ochrony środowiska spotkają się w Poznaniu już po raz dwudziesty. W pierwszej edycji targów POLEKO, która odbyła się w 1989 roku, wzięło udział zaledwie 76 wystawców z sześciu krajów. Od tego czasu wydarzenie to zmieniło się nie do poznania a jego formuła odpowiada dziś najnowszym światowym trendom. Dzięki wprowadzanym innowacjom i wsłuchiwaniu się organizatorów w potrzeby rynku POLEKO zdobyło pozycję największych targów ochrony środowiska i gospodarki komunalnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Jako niekwestionowany lider w regionie targi POLEKO stanowią wyjątkową platformę spotkań kontrahentów ze wschodu i zachodu naszego kontynentu.
W jubileuszowej edycji uczestniczyć będzie blisko 800 firm z ponad 20 krajów. Swoją ofertę zaprezentuje wielu wiodących producentów i dystrybutorów. POLEKO 2008 cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony firm z zagranicy. Podobnie jak w latach poprzednich ekspozycję targów uatrakcyjnią oficjalne wystąpienia narodowe organizowane pod patronatem agencji bądź instytucji rządowych. Grupowe ekspozycje przygotują w tym roku: Austria, Czechy, Dania, Francja, Irlandia, Kanada, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria i Szwecja. Organizatorzy spodziewają się około 20.000 zwiedzających ze wszystkich kontynentów.
Ochrona środowiska od A do Z
Ekspozycja targów POLEKO o powierzchni ponad 15.500 m² obejmuje następujące sektory branżowe: Woda i ścieki, Energia, energia odnawialna, Odpady i recykling, Powietrze, hałas i wibracje, Aparatura kontrolno-pomiarowa i Edukacja ekologiczna. Każdemu z sektorów towarzyszyć będą liczne konferencje i inne atrakcyjne wydarzenia.
W ramach targów wydzielone zostaną ekspozycje specjalne, które podczas poprzednich edycji tych targów cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem zwiedzających: Salon Czystej Energii, Salon Recyklingu, Salon Aparatury Kontrolno-Pomiarowej, Nauka dla Środowiska.
KOMTECHNIKA, czyli technika dla gospodarki komunalnej
W tym roku po raz pierwszy POLEKO towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Techniki Komunalnej KOMTECHNIKA, które powstały poprzez wyodrębnienie z zakresu tematycznego targów ochrony środowiska prężnie rozwijającej się ekspozycji specjalnej - Parku Techniki Komunalnej. Nowa propozycja Międzynarodowych Targów Poznańskich spotkała się ze sporym zainteresowaniem wystawców. Organizacja nowych targów w tym samym terminie co POLEKO wynika z faktu, iż docelowa grupa zwiedzających - przedstawiciele samorządów lokalnych i zakładów komunalnych - jest dla obu tych wydarzeń wspólna.
HVAC na Poleko
Jak co roku, nie zabraknie też na terenie wystawy Poleko firm związanych z branżą wentylacyjną i klimatyzacyjną. Instalacje i urządzenia HVAC służą w licznych technologiach i procesach przemysłowych. Tłoczenie i odsysanie powietrza, biogazu, gazów procesowych, transport pneumatyczny, osuszacze i filtry powietrza, wytwarzanie energii i ciepła, kotlownie, energia odnawialna, energa słoneczna, pompy cieplne, przemysłowe filtry powietrzne - to tyko niektóre z tematów poruszanych na Poleko. W Poznaniu bedzie można spotkać się z przedstawicielami i ofertą firm takich jak AERZEN POLSKA Sp. z o.o., ALFA LAVAL POLSKA Sp. z o.o., ATEST-GAZ Sp.j., BART Sp. z o.o., ECOSOLAR, ELHURT - KLIMA, ELTA POLSKA Sp. z o.o., FONKO POLSKA Sp. z o.o., GAZEX DETEKTORY I MIERNIKI STĘŻEŃ GAZÓW, HOVAL POLSKA Sp. z o.o., KAESER KOMPRESSOREN Sp. z o.o., KLIMAWENT CTW, KONWEKTOR Sp. z o.o. Fabryka Urządzeń Wentylacyjno-Klimatyzacyjnych, LTB, LUFTTECHNIK BAYREUTH GmbH & Co. KG, THERMAFLEX IZOLACJI Sp. z o.o., VENTURE INDUSTRIES Sp. z o.o., WEISS Sp. z o.o.
Wstęp na targi
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO odbędą się w dniach 27-30 października 2008 roku.
Godziny otwarcia:
27-29 października (poniedziałek-środa) - 9.00 - 17.00
30 października (czwartek) - 9.00 - 16.00
Ceny biletów:
W przypadku rejestracji on line cena biletu 1-dniowego wynosi 20 zł.
Do nabycia również bilet 2-dniowy w cenie 30 zł oraz 4-dniowy w cenie 40 zł.
W przypadku braku uprzedniej rejestracji on line cena biletu 1-dniowego wynosi 50 zł, natomiast bilety 2- i 4-dniowe kosztują odpowiednio 75 zł i 100 zł.
Kasy biletowe czynne są w godzinach 8.30 -16.00 (przy wejściach na teren MTP) .