Centrum Targowe Kielce zaprasza firmy z branż instalacyjnych do wzięcia udziału w III Targach Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji INSTALTECH, w dniach 17–19 października 2001 roku.

Patronat nad targami objęła Polska Korporacja Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji. Patronat medialny sprawują Rynek Instalacyjny i Gazeta Wyborcza.
Aktualna sytuacja w branży instalacyjnej charakteryzuje się coraz intensywniejszą konkurencją wśród producentów, dystrybutorów i firm wykonawczych. Na rynku systematycznie pojawiają się nowe rozwiązania, zarówno zagraniczne, jak i rodzimych konstruktorów. Kieleckie targi INSTALTECH mają za zadanie stać się miejscem wymiany doświadczeń specjalistów z branży oraz terenem prezentacji szerokiego spektrum ofert producentów urządzeń instalacyjnych, z których korzystają w dużej mierze niemal wszystkie gałęzie przemysłu oraz osoby prywatne.
Podczas targów wystawcy zaprezentują swoją ofertę w następujących kategoriach: instalacje centralnego ogrzewania, kotły, grzejniki i ogrzewacze wody, automatyka dla przemysłu i ciepłownictwa, kompleksowe instalacje sanitarne, a także wyposażenie łazienek, ekologiczne systemy grzewcze, systemy kolektorów słonecznych, klimakonwektory indukcyjne. W zakresie tematycznym Targów INSTALTECH znajdą się także zawory regulacyjne, wentylatory dachowe, maszyny i urządzenia do wykonania kanałów klimatyzacyjnym i wentylacyjnych. Targom towarzyszyć będą seminaria branżowe oraz prezentacje firm.
Odwiedzający goście będą mogli dowiedzieć się jak budować oszczędnie, nowocześnie i praktycznie, z jakich materiałów korzystać. Szczegółowe informacje można uzyskać zarówno od specjalistów obecnych na stoiskach, jak i podczas prezentacji.
W programie imprezy zaplanowano również konkurs na najlepsze i najciekawsze produkty prezentowane podczas targów INSTALTECH. Wybrane przez komisję konkursową produkty zostaną uhonorowane medalami i wyróżnieniami Centrum Targowego Kielce.
Targi INSTALTECH odbywają się równolegle z Targami Armatury Przemysłowej, Pomp i Techniki Uszczelniania ARMATURA-EXPO oraz Sympozjum i Wystawą Energetyki ENEX.