Po sezonie urlopowym czas na targi oraz spotkania branżowe. Sezon targowy rozpoczynamy we Wrocławiu targami TARBUD, następnie warto odwiedzić targi POLAGRA-FOOD we Wrocławiu i INSTAL EXPO w Warszawie. Poniżej podajemy grafik imprez branżowych we wrześniu, październiku i listopadzie.

Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe POLAGRA mocno zaznaczyły swoją obecność na polskim i europejskim rynku targowym. Szybko stały się największą imprezą targową organizowaną w naszym kraju, dołączyły też do ścisłego grona czołowych targów rolniczych i spożywczych w Europie.
POLAGRA zdobyła również wyjątkowy prestiż - targi te odwiedzają nie tylko przedsiębiorcy zainteresowani prezentowanymi i omawianymi tu tematami, ale także osobistości ze świata gospodarki i polityki, w tym delegacje resortów rolnictwa z całej Europy.
Przez 15 lat swojego istnienia (od 1985 do 1999 roku) zakres tematyczny POLAGRY obejmował niemal wszystko, co dotyczy rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego. W 2000 roku, dostosowując się do rozwiązań światowych oraz postulatów zgłaszanych przez wystawców, a także z uwagi na nowe wyzwania związane z przyszłym przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej, MTP zapoczątkowały zmiany w organizacji POLAGRY.
Już po raz trzeci odbędą się dwie odrębne, samodzielne imprezy targowe - Międzynarodowe Targi Przemysłu Spożywczego POLAGRA-FOOD, w ramach których prezentowane będą m.in. maszyny dla przetwórstwa spożywczego, maszyny i urządzenia dla gastronomii oraz artykuły spożywcze i Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA-FARM, które swoim zakresem obejmują szeroko pojęte rolnictwo (w tym również leśnictwo, ogrodnictwo, hodowlę zwierzęcą). Poczynając od roku ubiegłego targi te odbywają się już w odrębnych terminach. Na tegoroczną edycję Międzynarodowych Targów Rolniczych POLAGRA-FARM zapraszamy w dniach od 10 do 13 października.
W tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Przemysłu Spożywczego POLAGRA-FOOD potwierdziło swój udział ponad 830 wystawców i firm reprezentowanych z 36 krajów, którzy przedstawią swoją ofertę na powierzchni przekraczającej 20.000 m².
Program targów, obok ekspozycji wystawców, obejmuje także Salon Degustacyjny i Salon Nowości, konferencje, seminaria, prezentacje, dyskusje panelowe, warsztaty, wręczenia prestiżowych nagród i wyróżnień oraz rozstrzygnięcia licznych konkursów.
Targi będą także miejscem obrad Krajowego Szczytu Mleczarskiego, Forum Rzemieślników Piekarstwa, Cukiernictwa, Rzeźnictwa i Wędliniarstwa oraz grupowych wystąpień Danii, Hiszpanii, Niemiec, Portugalii, Węgier i Włoch. Wszystkie wymienione kraje zaprezentują artykuły spożywcze. Natomiast Włochy, w ramach swojego drugiego wystąpienia grupowego, przedstawią jeszcze technologie dla przemysłu spożywczego.
Więcej o POLAGRZE: Międzynarodowe Targi Przemysłu Spożywczego POLAGRA-FOOD
XI Międzynarodowe Targi Technik Sanitarnych, Grzewczych, Gazowych i Klimatyzacji INSTAL EXPO odbędą się w Warszawskim Centrum Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 - w nowym obiekcie wystawienniczym jaki oddano w stolicy. Przeniesienie targów do nowej hali targowej nastąpiło na życzenie wystawców.
Od wielu lat wśród zwiedzających targi nie brak i zwykłych użytkowników instalacji szukających nowych rozwiązań technicznych, podwyższających standard naszych mieszkań. Dlatego rokrocznie ich liczba przekracza 20 tysięcy osób. W kolejnych edycjach targów INSTAL EXPO brali udział wystawcy reprezentujący firmy m.in. z Belgii, Czech, Francji, Niemiec, Słowenii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Holandii, Węgier, Szwecji, Finlandii.
Patronat nad Targami sprawują: Prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast i Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, a organizacją wspierającą jest Polska Korporacja Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji.
W pierwszej edycji targów (1992) wzięło udział 98 firm zajmując powierzchnię 6700 m². Sukces tej ekspozycji spowodował, że w kolejnych edycjach liczba wystawców dynamicznie wzrastała, aż do 365 w roku 1999, przy czym reprezentowali oni nie mniej niż 600 różnych firm z kraju i zagranicy.
Podczas trwania INSTAL EXPO tradycyjnie odbywają się seminaria, prowadzone przez różne firmy i instytucje.
Kulminacyjnym momentem targów jest uroczyste ogłoszenie wyników konkursu o statuetkę "Złoty Instalator" - prestiżową nagrodę, którą może uzyskać tylko pięć najlepszych wyrobów zgłoszonych przez wystawców. Konkursowi patronuje Polska Korporacja Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji oraz redakcja miesięcznika "Polski Instalator".
Więcej o INSTAL EXPO: XI Międzynarodowe Targi Technik Sanitarnych, Grzewczych, Gazowych i Klimatyzacji INSTAL EXPO 2002
WRZESIEŃ 2002
05-08.09 - TARBUD JESIEŃ Wrocław - targi
10-13.09 - POLAGRA-FOOD Poznań - targi
11.09 - KRAJOWE FORUM CHŁODNICTWA - spotkanie
11-13.09 - INSTAL EXPO Warszawa - targi
12.09 - WENTYLACJA I KLIMATYZACJA Warszawa - seminarium
12-15.09 - WYMIANA CIEPŁA I ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII Międzyzdroje - sympozjum
19-22.09 - HOUSEBUILDING Gdańsk - targi
19-22.09 - JESIEŃ 2002 Kraków - targi
24-27.09 - SAWO Poznań - targi
26.09 - EFEKTY DZIAŁANIA WENTYLACJI W BUDOWNICTWIE MIESZKANIOWYM W ASPEKCIE EKSPLOATACJI BUDYNKÓW Katowice - seminarium
26-28.09 - JGB Katowice - targi
27-29.09 - LUBDOM Lublin - targi
27-29.09 - OLTARBUD Olsztyn - targi
PAŹDZIERNIK 2002
08-10.10 - EXPOBUILD Warszawa - targi
09-11.10 - WENTYLACJA, KLIMATYZACJA I ENERGETYKA CIEPLNA W BUDOWNICTWIE OGÓLNYM Zakopane-Kościelisko - konferencja
10-11.10 - NOWOCZESNE TECHNIKI INSTALACYJNE W SZPITALNICTWIE Białystok - seminarium
11-13.10 - BUDWAMA 2002 Olsztyn - targi
29.10 - KLIMATYZACJA I CHŁODNICTWO W POLSCE – NOWE TRENDY ROZWOJU Warszawa - seminarium
LISTOPAD 2002
19-22.10 - POLEKO Poznań - targi