Data rozpoczęcia
2011-09-19
Data zakończenia
2011-09-20
Miejsce
Jachranka

Targi ENERGII


Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Energia elektryczna od prawie czterech lat jest towarem oraz przedmiotem nieograniczonego handlu, przy zachowaniu dotychczasowych warunków jej dystrybucji. Od 1 lipca 2007 r. każdy odbiorca posiada możliwość zakupu energii elektrycznej od dowolnego sprzedawcy.

W 2010 i 2011 roku gwałtowanie rośnie liczba odbiorców korzystających z zasady TPA w grupie przedsiębiorstw. Pod koniec 2009 roku odbiorców korzystających z TPA było w Polsce jedynie 1537, pod koniec 2010 roku liczba ta wzrosła do 7611, po I kwartale 2011 roku zanotowano kolejny znaczący wzrost do 9502 odbiorców TPA. Pod koniec 2010 roku już co czwarta megawatogodzina była kupowana w ramach TPA.

Fakty te tworzą nowe uwarunkowania działalności zarówno dla każdego z przedsiębiorstw energetycznych sprzedających energię, jak i oczywiście dla wszystkich odbiorców końcowych. Stwarza to także nowe wyzwania przed uczestnikami, wystawcami i organizatorami corocznych Targów Energii. Jednym z kluczowych zadań, oprócz prezentacji zmian uwarunkowań rynku energii elektrycznej, organizatorów Targów jest także dyskusja zagadnień związanych z rolą Prezesa URE, rolą i zakresem poszczególnych obszarów handlu energią elektryczną, zagadnień związanych z konkurencyjnością oraz efektywnością zużycia energii elektrycznej, czy propozycjami nowego modelu rynku energii elektrycznej i tematyką smart metering.

Organizowane już po raz ósmy Targi Energii stanowią unikalne forum, umożliwiające spotkanie wszystkich podmiotów uczestniczących w krajowym rynku energii elektrycznej. Idea organizacji Targów Energii narodziła się w 2004 roku, jako pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce, mające być także (docelowo) podstawą do prezentacji ofert, zawierania porozumień handlowych, a także kontraktów.

Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii i Towarzystwo Obrotu Energią mają przyjemność zaprosić Państwa na:

VIII TARGI ENERGII


które odbędą się w Jachrance w dniach 19 i 20 września 2011 r. w Centrum Kongresowym "Warszawianka".

Przewidujemy, że tegoroczne Targi będą się cieszyć dużym zainteresowaniem wszystkich grup odbiorców oraz stanowić platformę dyskusji, wymiany poglądów oraz ofert w zakresie rynku energii w Polsce. Rokrocznie wzrasta liczba uczestników Targów Energii. Wzorem poprzednich lat Targi składają się zarówno części seminaryjnej, jak i tzw. handlowego parkietu targowego, na którym można będzie zapoznać się bezpośrednio z ofertami sprzedawców energii elektrycznej.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

pozostajemy z poważaniem,

Komitet Organizacyjny VIII Targów Energii


http://www.targienergii.pl/
Źródło: ''