Data rozpoczęcia
2008-10-23
Data zakończenia
2008-10-24

23-24.10.2008 Jachranka


23 i 24 października w Jachrance odbędą się już piąte Targi Energii. W tym roku zostaną one zdominowane przez dyskusje o tym, jak skuteczniej rozwijać rynek energii elektrycznej i jaką pozycję powinien zajmować Prezes URE.
- Szczególnie ważnym elementem rozwoju rynku energii w Polsce są polskie oraz unijne zmiany formalno-prawne, dlatego podczas Targów sporo miejsca zostanie poświęcone tym zagadnieniom. Istotna będzie także dyskusja o nowej roli Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, zagadnieniach związanych z konkurencyjnością oraz efektywnością polskiej energetyki - mówi Marek Kulesa, dyrektor biura Towarzystwa Obrotu Energią (TOE), które jest współorganizatorem Targów.
Wśród dyskutantów będą m.in. Halina Bownik - Trymucha z URE, która będzie mówiła o nowej roli Prezesa URE na rynku energii elektrycznej po pełnym jego uwolnieniu, o tym dlaczego rynek energii nie działa będą spierali się m.in. przedstawiciele Energi-Obrót oraz PGE.
O wpływie unijnych i polskich uregulowań na rynek energii elektrycznej i sytuację odbiorców poinformuje Henryk Kaliś z ZGH Bolesław, Mirosław Semczuk z PJCEE KAPE będzie mówił o możliwości zwiększenia efektywności energetycznej w przemyśle.
Sporo miejsca zajmą także dyskusje o kształtowaniu się cen energii oraz problemach odbiorców z korzystaniem z wolnego rynku energii.