W dniach 21–24 lutego br. w obiektach wystawienniczych w Łodzi przy ulicy Skorupki i Stefanowskiego odbędą się IX Targi Budownictwa INTERBUD. Targi te są największym wydarzeniem wystawienniczym w regionie łódzkim. Patronat merytoryczny nad targami oraz nad odbywającym się w tym samym czasie IV Ogólnopolskim Spotkaniem Towarzystw Budownictwa Społecznego objął Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast Marek Bryx.

Wystawcy i ekspozycja
W tegorocznej imprezie udział weźmie 360 wystawców reprezentujących 64 dziedziny budownictwa. Firmy z 34 miast całego kraju na powierzchni 11 tys. metrów kwadratowych pokażą najnowsze materiały i technologie budowlane, technikę sanitarną, maszyny i urządzenia oraz wiele innych produktów i usług związanych z budownictwem.
Wśród wystawców znajdą się także firmy oferujące usługi projektowe i budowlane.
Podobnie jak w latach ubiegłych najliczniej reprezentowaną grupą będą producenci okien i drzwi, a także firmy zajmujące się techniką grzewczą i sanitarną.
Do grona wystawców IX edycji Targów Budownictwa dojdzie 41 firm nowych, uczestniczących w tych targach po raz pierwszy.
Nowości targowe
Nowościami, które będzie można zobaczyć na targach będą kruszywa dolomitowe dla budownictwa i drogownictwa (PROMAG), nowoczesne grzejniki Galant (HM GRZEJNIKI POLSKA), szeroki wybór marmurów i granitów (MARWEN, GROMOS) oraz parapety z marmuru syntetycznego (NEMEZIS). Godnymi zainteresowania będą także ekologiczne tapety papierowe (PENICHE), drewniane schody gięte (MARCHEWKA), a także prefabrykowane, energooszczędne domy budowane według szwedzkiej technologii (MABUDO).
Po raz pierwszy na targach pokazane zostaną bezspoinowe izolacje termiczne (PLUIMERS IZOLACJE) oraz meble w stylistyce kowalstwa artystycznego (SAWO).
Konferencje i imprezy towarzyszące
W czasie targów, już po raz czwarty, odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Towarzystw Budownictwa Społecznego. w tym roku uczestnicy rozmawiać będą o problemach związanych z finansowaniem swojej działalności. Wśród zaproszonych gości znajduje się wiele znaczących postaci z zakresu gospodarki mieszkaniowej. Swój udział w konferencji zapowiedzieli już przedstawiciele prawie stu TBS-ów z całego kraju.
Drugiego dnia Targów w godzinach od 10.00 do 15.00 odbędzie się „Dzień Architekta”, na który złożą się warsztaty dla architektów, prezentacje firm produkujących elementy wykończeniowe i materiały budowlane. Architekci będą mogli ponadto zaznajomić się z najnowszym oprogramowaniem komputerowym służącym do profesjonalnego projektowania.
Targom towarzyszyć będą także VIII Krajowe Targi Nieruchomości i Inwestycji oraz II Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy Okręgu Łódzkiego, który rozpocznie swoje obrady już pierwszego dnia o godzinie 14.00.
B
Zwiedzający INTERBUD 2002 ponadto będą mieli okazję uczestniczyć w prezentacjach firm oferujących oprogramowanie dla budownictwa (PARTNERSOFT - sobota, godz. 12-15) oraz producentów cementu i wapna (CEMET - sobota, godz. 11-12).
Goście zagraniczni
W czasie imprezy odbędzie się misja gospodarcza firm ze wschodu, które są zainteresowane nawiązaniem kontaktów z polskimi firmami budowlanymi. Nawiązaniu kontaktów handlowych służyć będą także stoiska informacyjne ministerstw budownictwa z Ukrainy i Białorusi.
Swój udział w Targach INTERBUD zapowiedzieli ponadto przedsiębiorcy z Francji, Danii i Niemiec.
Konkursy i nagrody
Nagroda Prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast
Medal Wojewody Łódzkiego
Złote Medale Targów INTERBUD
„Złote Kaski” Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa
„Złoty Laur Instalotora” Polskiej Korporacji Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej
i Klimatyzacji
Nagroda Organizatora Targów za najciekawszą aranżację stoiska na Targach
Godziny zwiedzania ekspozycji
21.II.2002 r. godz. 12.00 – 18.00
22-23.II.2002 r. godz. 10.00 – 18.00
24.II.2002 r. godz. 10.00 – 17.00
Ceny biletów
Normalny – 9 PLN
Ulgowy – 6 PLN
Organizatorem IX Targów Budownictwa INTERBUD jest
Interservis
ul. Piotrkowska 249 nr 251
90-456 Łódź
tel. (042)637 12 15
faks (042) 639 79 80
e-mail: biuro@interservis.pl
internet: www.interservis.pl