III edycja targów SIBEX odbyła się w ostatni weekend lutego 2010 r. W targach wzięło udział 180 przedsiębiorstw prezentując swoje produkty i usługi na 141 stoiskach targowych na powierzchni 5 000 m2. Dzięki Państwa obecności III edycja targów SIBEX była większa od poprzedniej edycji o 48,5%. W czasie 3 dni Targi SIBEX 2010 odwiedziło 6.700 gości i kontrahentów z terenu aglomeracji śląskiej a także wielu przedsiębiorców z innych polskich miast.

Targi Budowlane SIBEX 2010 największe na Śląsku
Promocja Targów

Targi promowane były w kilkudziesięciu portalach branżowych i lokalnych (miejskich), w TVP Katowice, gdzie oprócz spotów reklamowych wyemitowano reportaż z targów, na antenie radiowej (m.in. „Radio Katowice”), w prasie regionalnej (Dziennik Zachodni – dodatek specjalny) i krajowej (Rzeczpospolita, PROFILE, Newsweek, TARGI, Drewno w Budownictwie) oraz prasie specjalistycznej (20 tytułów). Tylko poprzez partnerów wyemitowano ponad 60 newsletterów. Reklamę na terenie aglomeracji zrealizowano: na autobusach i tramwajach, tablicach elektronicznych (LED), bannerach ulicznych, plakatach. Promocje specjalne odbyły się w marketach budowlanych. W Biurze Prasowym akredytowało się 35 dziennikarzy. materiały filmowe rejestrowały TVP, TVS i Telewizje Internetowe (m.in. VCanal). W okresie realizacji targów SIBEX ukazało się w Internecie ok. 300 różnych informacji poświęconych naszym Targom. Patronat nad Targami SIBEX objęło Radio Katowice oraz Dziennik Zachodni. Strony internetowe naszych targów zanotowały w okresie realizacji projektu ponad 15.000 unikatowych wejść.

Wydarzenia

W czasie tegorocznej edycji targów SIBEX odbyło się kilka ważnych wydarzeń towarzyszących:

W dniach 25-26 lutego odbył się I Kongres Stolarki Polskiej – poświęcony oknom i fasadom. Organizatorem kongresu był Związek „Polskie Okna i Drzwi” z Warszawy. Uczestniczyło w nim ok. 250 osób reprezentujących 125 producentów stolarki. W czasie 2-dniowych obrad uczestnicy omawiali kierunki rozwoju branży na najbliższe lata. Wizytowali też Targi SIBEX.

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla z Zabrza – zrealizował V Konferencję Naukowo-Techniczną pn. „Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym – Trendy rozwojowe branży w okresie 2000-2009”. Zainaugurowano nią uroczyste obchody 55-lecia Instytutu. W konferencji uczestniczyło ponad 100 przedstawicieli producentów kotłów c.o.

Portal Budujesz-Kupujesz.pl zorganizował i zrealizował bardzo ciekawą Konferencję pn. „Solidne fundamenty – czy domek z kart? - Kondycja Branży budowlanej 2009/2010”, w trakcie której zaprezentowano raport przygotowany we współpracy z PENTOR Research pt. „Kryzys gospodarczy i jego wpływ na rynek budowlany.” Po prezentacji raportu odbyła się bardzo ciekawa dyskusja, z udziałem osób opiniotwórczych.

Firma MAG Żaluzje Rolety we współpracy z OKNONET.PL zaprezentowała „System wycen i zamówień MAGOO”.

Targi SIBEX odwiedziła 25 osobowa grupa przedsiębiorców z Maroka i Algierii. Misję gospodarczą przygotowała Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Konkurs o Medal Exposilesia

W Konkursie Komisja przyznała 2 medale:
- dla firmy DEKORGIPS s.j. z Dąbrowy Górniczej – za system murowania na zaprawę w piance
- dla P.H. ART CERAMIKA Zagórowski Wiesław z Gliwic– za płytki gresowe porcelanowe – jednolite w masie „BIOS” – antybakteryjne
oraz wyróżnienia dla firm: POLFILTREX Paweł Jańczyk, GLOBAL-TECH Renata Nowak, DREWEX Józef Kucharsk, NOEL Jacek Krzeszowiak.
Ponadto – za sposób promocji – Medal Exposilesia otrzymała firma Zakład Stolarski GEBAUER. Pełny protokół Konkursu zamieszczony zostanie na www.sibex.pl

Salony targowe

W tym roku Organizator kontynuował próbę grupowania przedsiębiorstw w branżowe SALONY. Zdecydowanie powiększył się Salon Techniki Grzewczej i Instalacyjnej SILTERM – INSTAL (62 firmy). W części budowlanej (103 firmy) swoją obecność najwyraźniej zaznaczyły firmy oferujące okna, drzwi i fasady, schody, balustrady. Salon Mieszkaniowo-Developerski zgromadził 15 firm. Będziemy je rozwijać dodając nowe obszary prezentacji w kolejnych latach.

Kolportex EXPO rozpoczął już przygotowania do kolejnej - 4 edycji Targów SIBEX – które odbędą się w dniach 25 – 27 lutego 2011 roku.


Źródło: Kolporter EXPO Sp. z o.o.