Budujesz lub remontujesz dom? Szukasz oryginalnych rozwiązań architektonicznych i wnętrzarskich? Przyjdź na Ogólnopolskie Targi Budowlane Budowa Remont Dom i Wnętrze, które odbędą się w dniach 10-11 października 2009 roku na warszawskim Torwarze. Sponsorem jesiennej edycji Targów jest firma REGULUS – system® uznany producent wodnych miedziano-aluminiowych grzejników centralnego ogrzewania.


Bogaty program wydarzeń towarzyszących, spotkania i prelekcje, niebanalne pokazy i warsztaty, czy bezpłatne porady specjalistów w Centrum Projektowania i Urządzania Wnętrz pod patronatem Związku Polskich Artystów Plastyków to tylko nieliczne atrakcje Targów Budowa Remont Dom i Wnętrze. Nie można zlekceważyć promocji cenowych, konkursów, wystaw prac polskich artystów malarzy, które zainteresowani będą mogli na miejscu zakupić.
Jesienna edycja Targów poświęcona jest kompleksowej prezentacji oferty producentów materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz, w tym kompleksowy przegląd oferty firm kominkowych. Wystawią się także usługodawcy z branży budowlanej: firmy zajmujące się wykańczaniem wnętrz, firmy budujące domy na zamówienie, pracownie projektowania architektonicznego, projektowania wnętrz oraz projektowania i urządzania ogrodów. Ponadto, na Targach przedstawione zostaną rozwiązania projektowe oraz produkty dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Przedstawią je firmy: Archeton sp. z o.o., PPHU Arthouse MOSAICODIGITALE, Bildau & Bussmann Polska sp. z o.o., MENA BP, Auto Wimar Centrum sp. z o.o., Zepter International Poland, Pro - Wellness s.j. oraz Pro Vita.
Ekspozycji dla niepełnosprawnych, zlokalizowanej w zespole wejścia głównego, patronuje Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.
Wszyscy odwiedzający Targi mogą wziąć udział w konkursie organizowanym przez Grupę Auto Wimar Autoryzowanych Salonów i Serwisów Skody. Do wygrania dwa dowolne modele Skody na weekend z bakiem paliwa. Laureat konkursu otrzyma na weekend (od piątku od godz. 17.00 do niedzieli do godz. 20.00) na testy dowolny model Skody – ustalony z przedstawicielem Grupy. Samochód jest zatankowany do pełna i paliwo – pełny bak jest częścią nagrody. Losowanie nagród odbędzie się w sobotę i w niedzielę.

Warsztaty, pokazy, wystawy...

W Centrum Projektowania i Urządzania Wnętrz pod patronatem Związku Polskich Artystów Plastyków wszystkim odwiedzającym Targi zostanie zapewniona wszechstronna pomoc w podejmowaniu decyzji o wyglądzie ich mieszkań i domów - w zgodzie z potrzebami funkcjonalnymi i estetycznymi. Ponadto architekci wnętrz skupieni w Sekcji Architektury Wnętrz ZPAP przygotowali pokazy przykładowych aranżacji. W ramach prezentacji architektów wnętrz oraz artystów plastyków przedstawione będą: urządzanie wnętrz, wzornictwo przemysłowe, malarstwo ścienne; mozaiki, freski, sgrafitto, rzeźba we wnętrzu i w ogrodzie, tkanina we wnętrzu, szkło i ceramika, antyki, kopie i pastisze malarstwa.
Polsko-włoska grupa projektantów Bertoni zajmująca się nowoczesnym podejściem do dekoracji wnętrz przedstawi aktualne kierunki w dekoracji ścian z wykorzystaniem dekoracji samoprzylepnych, szablonów artystycznych, dekoracji piankowych Disney oraz dekoracji samoprzylepnych Homestickers. W stoisku firmy można będzie spróbować swoich sił w dekorowaniu ścian tymi technikami.
Odbędą się bezpłatne warsztaty zdobienia przedmiotów techniką decoupage'u – dekoracji przedmiotów użytkowych przez wydzieranie lub wycinanie elementów papierowych i naklejanie ich na wybraną powierzchnię. Zainteresowani wspólnie z instruktorem stworzą z przedmiotów codziennego użytku oryginalne i niepowtarzalne okazy. Można będzie samodzielnie zdobić przedmioty z drewna, tektury, szkła, tkaniny i porcelany, a nawet plastiku oraz metalu i nadawać im indywidualny charakter.
Polskie Stowarzyszenie Miłośników Sztuki Bonsai Tanuki zaprezentuje przeznaczone do ekspozycji w mieszkaniach, domach i biurach rośliny bonsai. Odbędzie się pokaz kształtowania bonsai, formowania drzew bonsai domowych.

Prelekcje i wykłady

Targom towarzyszy bogaty program edukacyjny. Goście targów uczestniczyć będą w prelekcjach poświęconych m.in.: etapom prac wykończeniowych w mieszkaniu i domu, najważniejszym zasadom budowy kominka czy rozwiązaniom funkcjonalnym ze szczególnym uwzględnieniem kosztów użytych materiałów.
Odbędzie się seria wykładów pod wspólnym hasłem „Budownictwo energooszczędne i ekologiczne”. W ramach tego cyklu przedstawione zostaną np.: zalety budownictwa zrównoważonego, główne systemy certyfikacji budynków ekologicznych, a także rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne i instalacyjne w budownictwie pasywnym. W programie wykładów pomyślano również o tych, którzy chcą by ich dom był nowoczesny i zgodny ze standardami XXI wieku. Pomogą w tym eksperci ze Stowarzyszenia Wentylacja Polska oraz Stowarzyszenia „Kominy Polskie", którzy przygotowali interesujące spotkania dotyczące instalacji grzewczych i spalinowych oraz wentylacji w domu (najczęstsze błędy projektowe i problemy w eksploatacji).
W programie imprez towarzyszących nie zabraknie dużej dawki wiedzy z dziedziny architektury krajobrazu (projektowanie i zakładanie ogrodu) czy parkieciarstwa (dobór materiałów na podłogi z drewna, sposoby konserwacji, zasady łączenia na jednej powierzchni podłogi drewnianej z terakotą, korkiem czy kamieniem).

Fachowa pomoc

Budowa Remont Dom i Wnętrze to impreza gdzie w jednym miejscu i czasie można uzyskać wiele cennych informacji i wskazówek. Dla tych, którzy szukają fachowej porady w Targowym Centrum Bezpłatnych Porad działał będzie sztab specjalistów. Wystarczy wybrać tematykę i znaleźć eksperta na targach. W targowych stoiskach można będzie uzyskać bezpłatne porady dotyczące: montażu oraz wyboru drzwi i okien (połaciowych, z PCV i drewnianych), klimatyzacji i wentylacji, kotłów gazowych i olejowych, malowania ścian i sufitów, materiałów na ściany i stropy, ocieplania ścian, dachów i stropów, ogrzewania podłogowego, rozwiązań energooszczędnych i audytu energetycznego czy zapraw do murowania i klejenia.
Pod okiem architektów wnętrz i stylistów odwiedzający targi wybiorą funkcjonalne rozwiązania i interesujące pomysły aranżacji i modernizacji oraz dekoracji pomieszczeń.

Wstęp

Targi można zwiedzać:
10 października w godzinach 10.00-18.00
11 października w godzinach 10.00-17.00
Dzieci do lat 15 wchodzą na teren targów bezpłatnie w towarzystwie dorosłych opiekunów.
Bilet wstępu 12 zł. Można także wpisać się w serwisie www.me-mieszkania.pl na listę osób upoważnionych do zakupu BILETU RABATOWEGO na Targi.
Więcej informacji: www.targibudowlane.pl