Uroczyste otwarcie XVII Międzynarodowych Targów Budownictwa TARGBUD odbędzie się 18 kwietnia (czwartek) br. o godzinie 1000 w Pawilonie nr 1 na terenach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Katowickich przy ul. Bytkowskiej 1b.

W dniach od 18 – 21 kwietnia br. na terenach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Katowickich pojawią się czołowe firmy branży budowlanej. Główna prezentacja targowa obejmować będzie pokrycia i konstrukcje dachowe, elewacje i izolacje budowlane oraz stolarkę otworową.
Honorowy Patronat nad Targami TARGBUD objął: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast Pan Marek Bryx.
Tegoroczna prezentacja TARGBUD to oferta blisko 1.500 firm z 5 państw: Hiszpanii, Republiki Czeskiej, Słowacji, Niemiec oraz Polski. W Pawilonie nr 1 znaleźć będzie można stoiska firm – producentów i dystrybutorów – drzwi, okien a także wszelkich akcesoriów związanych ze stolarką ogrodową. W ofercie nie zabraknie parapetów, zawiasów, różnego rodzaju klamek i okuć do okien i drzwi.
Wśród propozycji targowych znajdą się również produkty z grupy chemii budowlanej, materiałów konstrukcyjnych, materiałów wykończeniowych oraz wyposażenia budynków i mieszkań.
Wybudowanie domu czy remont mieszkania zwykle wymagają dużych nakładów finansowych. Najczęściej wykorzystywaną formą pokrycia takich wydatków jest kredyt lub pożyczka bankowa. Na katowickich targach budowlanych zainteresowani znajdą także szeroką ofertę banków, która umożliwi im zrealizowanie swoich zamierzeń.
B
Coraz częściej w realizacji przedsięwzięć budowlanych zarówno klientów indywidualnych jak i inwestorów wspiera oprogramowanie komputerowe. Propozycje programów komputerowych dostępne będą również w ofercie targowej.
W Pawilonie nr 3 zwiedzający będą mogli znaleźć szeroką ofertę pokryć dachowych i materiałów izolacyjnych. Można będzie również obejrzeć wybrane konstrukcje dachowe oraz propozycje elewacji.
Teren zewnętrzny zajmą firmy oferujące maszyny i urządzenia budowlane.
O godzinie 1200 zorganizowany zostanie koktajl na którym rozstrzygnięty zostanie konkurs i wręczone wyróżnienia i medale dla firm.
Równolegle z Targami TARGBUD odbywać się będą Targi FLOWERTARG, odwiedzane corocznie przez miłośników kwiatów oraz osoby zainteresowane sadzonkami drzew i krzewów.
Prezentacje firm w Pawilonach 4f, 4g oraz na terenach zewnętrznych przyciągną zapewne nie tylko miłośników roślin ozdobnych, ale także osoby zainteresowane wyglądem swojego przydomowego ogrodu lub balkonu.
Główna prezentacja Targów FLOWERTARG to sadzonki drzew i krzewów, nasiona, cebulki roślin a także byliny i nawozy. Na targach zaprezentują się również firmy zajmujące się budową altan, pergoli oraz ogólnie ogrodowymi konstrukcjami drewnianymi.
Ciekawostką Targów FLOWERTARG będzie również wystawa fotografii: Kwiaty mojego ogrodu.
Odbywające się równolegle Targi TARGBUD i FLOWERTARG to kompletna oferta dla osób budujących własny dom, remontujących mieszkanie oraz myślących o zmianie otoczenia już posiadanej nieruchomości. Szeroka oferta skierowana zarówno do inwestorów instytucjonalnych jak i indywidualnych osób zawiera najważniejsze elementy niezbędne przy budowie domu.
Godziny otwarcia:
18–20.04.2002 r. (czwartek – sobota): 1000 – 1700
21.04.2002 r. (niedziela): 1000 – 1600
Bilety:
Normalny 7 zł
Szkolny 5 zł
Rodzinny 15 zł
Katalog 8 zł
Organizator:
Międzynarodowe Targi Katowickie Sp. z o.o.
ul. Bytkowska 1b
40-955 Katowice
tel. (0 32) 78 99 173, 78 99 101, 78 99 194
fax (0 32) 254 12 10
e-mail: info@mtk.katowice.pl
internet: www.mtk.katowice.pl