Tour&Andersson, lider w dziedzinie hydraulicznego równoważenia wodnych systemów HVAC wprowadza, nowy model podręcznego urządzenia pomiarowego TA-SCOPE z zakresem pomiaru ciśnienia 3-1000 kPa.

TA daje profesjonalistom HVAC większy zakres wiedzy
TA SCOPE to bezprzewodowy, podręczny i przyjazny dla użytkownika przyrząd pozwalający na skuteczne sprawdzanie, równoważenie, wykonywanie pomiaru przepływu, różnicy ciśnień, temperatury i mocy złożonych systemów hydraulicznych.

Przy użyciu zintegrowanego z oprogramowaniem TA-Balance w urządzeniach TA-SCOPE, możliwe jest tworzenie sieci hydraulicznej, co z kolei jest pomocne w usuwaniu usterek oraz rejestrowaniu danych. Niezależny czujnik komunikuje się z TA-SCOPE w celu szybkiego dostarczenia danych, co umożliwia wykonawcy równoważenie systemu, wykrywanie i usuwanie usterek oraz rejestrowanie działania systemu. Ponieważ dane mają postać cyfrową, TA-SCOPE za pomocą kabla USB może być podłączony do komputera, a informacje mogą być przesłane do TA Select 4, oprogramowania do projektowania systemów HVAC.Dzięki temu łatwiejsze jest dla konsultantów i projektantów określenia najbardziej ekonomicznego projektu systemu, właściwego rozmiaru wymaganych zaworów oraz ich nastaw. Stąd można drukować raporty, pobierane bezpośrednio z systemu za pomocą TA-SCOPE. Przyjazny i prosty interfejs TA-SCOPE zaprojektowano z myślą o użytkowniku. Wyświetlane ikony sprawiają, że poruszanie się między narzędziami jest szybkie i łatwe.

Niskie zużycie energii i długa żywotność baterii oznacza, że całkowicie naładowane baterie umożliwiają działanie urządzenia przez trzy pełne dni przy pracy urządzenia w trybie bezprzewodowym, eliminując ryzyko przestojów w trakcie wykonywania pomiarów. Niewielkie rozmiary urządzenia sprawiają, że jest łatwe w transporcie. Możliwe również jest schowanie go do kieszeni, podczas pracy w terenie.

- TA-SCOPE pomaga realizować aktywną postawę Tour & Andersson w dziedzinie wykrywania oraz usuwania usterek, co z kolei ma na celu zwiększenia efektywności oraz regulacyjności systemów - wyjaśnia dyrektor techniczny w Tour & Andersson - Z ‘’Measure to Know’’ będącym centrum naszej wiedzy dotyczącej równoważenia hydraulicznego, przyrządy takie jak nowy TA-SCOPE, mają na celu umożliwienie specjalistom wykonanie swoich zadań w łatwiejszy sposób, zapewniając, że ich systemy działają tak, jak zostało to określone: z optymalną efektywnością energetyczną i regulacyjnością.

>>Więcej o TA-SCOPE