2 nowe stacje odzysku w ofercie Wigmors - G5 Twin oraz G1 Single.

Szybszy odzysk czynnika
G5 Twin oraz G1 SingleStacja odzysku
G5 Twin
mimo swoich małych rozmiarów i wagi cechuje się wysoką wydajnością, zdolną znakomicie sprostać wymaganiom szybkiego odzyskiwania czynnika z dużych instalacji przemysłowych i komercyjnych.

Zawdzięcza to niezwykle wysokiej wydajności, co jest wynikiem zastosowania nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych, w tym dwucylindrowej sprężarki z przeciwstawnymi tłokami o wysokim momencie obrotowym, podwójnego skraplacza oraz wentylatora, zapewniającego przepływ powietrza powyżej 1000 m3/h. Jest do 4 razy szybsza od innych urządzeń podobnej klasy i dorównuje znacznie większym i droższym urządzeniom „przemysłowym”.

Stacja
G1 Single
przeznaczona jest do odzysku czynnika ze średnich i mniejszych instalacji. Posiada wydajność nieco niższą niż G5 Twin, jednak również typową dla większych urządzeń. Konstrukcja stacji eliminuje konieczność stosowania cyklu oczyszczania.

Obie stacje to jedyne urządzenia na rynku, w których karter sprężarki jest odizolowany od czynnika chłodniczego (czynnik przetłaczany jest wyłącznie wewnątrz cylindra), dzięki czemu łożyska nie są narażone na szkodliwe działanie zanieczyszczeń, takich jak kwasy czy osady.

Duży wentylator, powodujący silny przepływ powietrza chłodzi głowicę sprężarki, co sprawia, że pozostaje ona nawet o 10oC chłodniejsza (niż w innych stacjach). Dzięki temu czynnik pozostaje chłodny - co zapewnia utrzymanie wysokiej wydajności nawet przy wysokiej temperaturze otoczenia a także sprzyja wydłużeniu okresu użytkowania stacji.

Obie stacje obsługują wszystkie powszechnie używane czynniki chłodnicze, w tym R410A – zarówno w fazie pary jak i cieczy. Ich modułowa budowa zapewnia szybki dostęp wewnętrznych części.
Źródło: Wigmors