Dla potrzeb przygotowania ciepłej wody użytkowej w przypadku znacznych i nierównomiernych rozbiorów, Alfa Laval proponuje:

Szybkie i bezpieczne dostawy ciepłej wody użytkowej
- AquaFlow - system do natychmiastowego przygotowania cwu
- AquaStore - zasobnikowy system przygotowania cwu.
- AquaCompact - moduł, w którym wymiennik jest montowany na zasobniku.
- AquaEasy - kompaktowy i ekonomiczny system przygotowania ciepłej wody

System AquaEasy

Zastosowanie: budynki mieszkalne, hotele, szkoły, ośrodki sportowe, itp. Wydajność systemu: do 350 kW.

System AquaEasy posiada kompaktową i całkowicie zaizolowaną obudowę, dzięki której zmniejszone są straty ciepła. System jest wyposażony w lutowany miedzią wymiennik ciepła CB 60 i zawory termostatyczne służące do dokładnej regulacji temperatury wody. Specjalnie opracowany termostat zapewnia szybką i precyzyjną regulację dostaw ciepłej wody.

Kompaktowa obudowa, prostota użytkowania oraz skuteczność przygotowania cieplej wody to główne zalety AquaEasy, doceniane już przez jego użytkowników.

Korzyści:
- Wysoka jakość wykonania
- Kompaktowa i estetyczna obudowa
- Zmniejszone straty ciepła
- Mały pobór energii
- Niski koszt użytkowania

Systemy AquaStore i AquaFlow

Obydwa systemy (o mocy do 1200 kW) są przeznaczone do stosowania w blokach mieszkalnych, szpitalach i klinikach, domach opieki i innych obiektach użyteczności publicznej.

W zależności od dostępnego źródła energii cieplnej, produkowane są różne modele AquaFlow i AquaStore. Systemy z zaworem 2-drogowym są przeznaczone do podłączenia do sieci ciepłowniczej. Systemy z zaworem 3- lub 4-drogowym są przystosowane do lokalnego źrodła energii cieplnej lub zbiorników po stronie pierwotnej.

Zalety stosowania systemów AquaFlow i AquaStore

- Łatwy i szybki montaż
- Łatwy w programowaniu regulator temperatury i system regulacji.
- Eliminacja szoków termicznych.
- Ograniczenie odkładania się osadów kamiennych w instalacji.
- System przed wysyłką w fabryce całkowicie montowany wraz z okablowaniem elektrycznym, poddawany próbie ciśnieniowej i kalibrowany.
- Konstrukcja zgodna z CE 73/23 oraz PED CE 97/23 art. 3.3.

System AquaCompact

Standardowo AquaCompact jest dostarczany jako zestaw komponentów składający się z wymiennika ciepła, pompy ładującej, zaworów, orurowania zaprojektowanego tak, aby w prosty sposób można było zbudować system aż do mocy 240 kW.

W systemie AquaCompact wymiennik ciepła jest połączony z zasobnikiem ciepłej wody, dzięki czemu wymagana jest mniejsza powierzchnia do przygotowania cwu, zapewniając jednocześnie niezawodne dostarczanie cwu do każdego punktu czerpalnego.

W ofercie Alfa Laval znajdują sie zestawy do wyboru pomiędzy zaworami dwu- i trójdrogowymi regulującymi temperaturę zasilania wymiennika ciepła.

Strona pierwotna jest połączona ze źródłem zasilania (kocioł, wtórna strona sieci cieplnej wysokoparametrowej), a strona wtórna do instalacji cwu. Maksymalne ciśnienie pracy wynosi 16 bar, temperatura zaś +110°C po stronie pierwotnej.

System AquaEasy

Zastosowanie: budynki mieszkalne, hotele, szkoły, ośrodki sportowe, itp.

Wydajność systemu: do 350 kW.

System AquaEasy posiada kompaktową i w pełni zaizolowaną obudowę, dzięki której zmniejszone są straty ciepła. W system został wbudowany lutowany miedzią wymiennik ciepła CB 60 i zawory termostatyczne (z 2 lub 3 portami) służące do dokładnej regulacji temperatury wody. Specjalnie opracowany termostat zapewnia szybką i precyzyjną regulację dostaw ciepłej wody.

Kompaktowa obudowa, prostota użytkowania oraz skuteczność przygotowania cieplej wody to główne zalety AquaEasy, doceniane już przez jego użytkowników.

Korzyści:
- Wysoka jakość wykonania
- Kompaktowa i estetyczna obudowa
- Zmniejszone straty ciepła
- Mały pobór energii
- Niski koszt użytkowania


Źródło: ''