Czy możliwy jest montaż cokołów poniżej 20 sekund? Najnowszy produkt Rittal - system cokołów Flex-Block udowadnia, że tak. Innowacja firmy zapewnia szybki i beznarzędziowy skład, a także większą wygodę podczas transportu i instalowania szaf sterowniczych. Dzięki wydajniejszym procesom montażowym oraz logistycznym instalatorzy rozdzielni zyskują więcej czasu, a także obniżają koszty.

Szybciej w montażu i logistyce
Dotychczas montaż cokołów szaf sterowniczych z blachy stalowej wymagał znacznego zaangażowania. Nowy system cokołów Flex-Block Rittal składa się z czterech symetrycznych modułów i osłon narożnikowych z tworzywa sztucznego oraz bocznych osłon z blachy stalowej. Modułowa konstrukcja i większa przestrzeń montażowa umożliwiają łatwe i szybkie zainstalowanie pod szafą elementów narożnikowych, które w całości przyjmują ciężar szafy sterowniczej. W ten sposób - bez zainstalowanych osłon - instalatorzy rozdzielni mogą wygodnie i elastycznie transportować szafę wózkiem podnośnikowym od jednej stacji montażowej do drugiej, a w końcu ustawić w miejscu przeznaczenia. Po zabudowaniu szafy osłony można przymocować do cokołu kilkoma ruchami.


Nowy system cokołów Flex-Block Rittal

Wykonane z tworzywa sztucznego, stabilne moduły narożnikowe o wysokości 100 mm są przystosowane do obciążeń do 15.000 N. Dodatkowo są wyposażone w sześciokątne otworowanie pod tulejki adapterowe służące do tworzenia cokołów o wysokości 200 mm. Można także instalować na nich nóżki poziomujące lub rolki transportowe. Dzięki akcesoriom systemowym - także nie używając narzędzi - cokoły można łączyć w szeregi oraz zabudowywać dla każdego pola szafy z osobna – na przykład szynami wsporczymi do kabli.
Nowy system cokołów Flex-Block jest dostępny dla wszystkich wymiarów szaf serii TS, SE 8 i CM, systemów pulpitów TP oraz systemów szaf PC. Wymiary mieszczą się w przedziale od 400/500 mm do 1.800/500 mm (do wyboru – szerokość lub głębokość). Do szaf klimatyzatorowych LCP (Liquid Cooling Package) Rittal dodatkowo oferuje również szerokość 300 mm.

Nowy system szybkiego montażu Flex-Block jest dostępny równolegle z dotychczasowym programem cokołów z blachy stalowej od sierpnia 2012.

W trakcie warsztatów Akademii Umiejętności Rittal uczestnicy składali - po raz pierwszy - cokoły Flex-Block Rittal średnio w 60s. Testy przeprowadzone w centrali firmy dowodzą, że możliwe jest kilkukrotne przyśpieszenie tej czynności

Więcej informacji o produkcie jest dostępnych w dokumencie: System cokołów Rittal Flex-Block

Źródło: ''