Hefal i Trane uruchamiają kilkanaście sezonowych lodowisk w Polsce.


Trane przyjął zadanie chłodzenia sezonowych lodowisk, oferowanych przez spółkę Hefal Serwis, dostarczając nowoczesne agregaty chłodnicze. “Oprócz doskonałych agregatów chłodniczych, Trane gwarantuje nam także kompleksowe wsparcie techniczne” powiedział Daniel Kowalski, prezes zarządu Hefal Serwis S.A. “Tworząc lodowiska w wielu miejscach Polski, oczekujemy od naszego dostawcy rozbudowanej sieci serwisowej obejmującej obszar całego kraju. Trane spełnia te oczekiwania.”
Hefal Serwis S.A., spółka specjalizująca się w projektowaniu i budowaniu lodowisk stacjonarnych i demontowanych oraz Trane, wiodący dostawca zintegrowanych systemów i usług z dziedziny chłodnictwa i klimatyzacji (HVAC), dostarczają zimowej rozrywki tysiącom osób w wielu miejscach Polski. Dzięki współpracy Hefal Serwis S.A. oraz Trane, umiejscowienie tafli lodowisk na rynkach, w centralnych punktach miasta, obok domów handlowych, czy w okolicy budynków biurowych jest niezwykle proste.
17 sezonowych lodowisk zostało uruchomionych w tym sezonie między innymi w Łodzi, Jeleniej Górze, Ciechanowie, Malborku, Piotrkowie Trybunalskim, Legionowie, Wieluniu i Polkowicach, a dwa nowe będą zlokalizowane w Gdańsku i Wągrowcu.
Dzięki nowoczesnym agregatom chłodniczym Trane, jesienno-zimowe lodowiska przenośne mogą bezproblemowo pracować w temperaturze otoczenia do +10ºC, a czas kompletnego montażu takiego lodowiska nie przekracza zwykle kilku dni.
„Cieszymy się, że nasza sieć serwisowa jest oceniana jako mocna strona firmy Trane”, powiedział Paweł Markiton, dyrektor zarządzający Trane na Polskę, Białoruś, Ukrainę oraz Kraje Bałtyckie. „Jazda na lodzie stała się ostatnio bardzo popularna, dlatego możliwość zainstalowania lodowisk w dowolnym miejscu zwiększa dostępność do tej rozrywki. Razem
z firmą Hefal dajemy dzieciom i młodzieży możliwość aktywnego spędzania czasu.”


Foto: EAST SIDE Consulting GmbH

O firmie Trane
Trane Inc. (NYSE:TT), wcześniej pod nazwą American Standard Companies Inc., dostarcza systemy i usługi, które podwyższają komfort i jakość powietrza w domach i budynkach na całym świecie, a także systemy chłodnicze i grzewcze dla aplikacji przemysłowych i komercyjnych. Firma oferuje klientom szerokie spektrum wydajnych energetycznie systemów wentylacji i klimatyzacji (HVAC); produkty do osuszania i oczyszczania powietrza; serwis i części zamienne oraz zaawansowane systemy sterowania budynkami. Systemy i usługi firmy, dostępne pod nazwą Trane® oraz American Standard®, zajmują wiodącą pozycję na rynkach budynków komercyjnych, mieszkalnych, instytucjonalnych i przemysłowych; mają reputację niezawodnych, innowacyjnych i wysokiej jakości; oraz dostępne są w szerokiej sieci dystrybucji. W 2006 roku globalna sprzedaż firmy przekroczyła 6.8 miliarda USD, z czego 4.9 miliarda USD pochodziło ze sprzedaży systemów i 1.9 miliarda USD ze sprzedaży usług. Trane zatrudnia ponad 29,000 osób i ma 29 fabryk na całym świecie. Po więcej informacji zapraszamy na strony: http://www.trane.com oraz http://www.americanstandardair.com
O firmie Hefal Serwis S.A.
Lider na polskim rynku w dziedzinie projektowania i budowy sztucznych lodowisk. Spółka specjalizuje się w projektowaniu i budowaniu lodowisk stacjonarnych i demontowanych, które mogą być rozkładane w sezonie jesienno-zimowym. Firmę charakteryzuje bardzo szybki rozwój i duża dynamika zysku. Od dwóch lat Hefal Serwis uzyskuje około 70% udział w rynku wszystkich budowanych w kraju sztucznych lodowisk. Spółka planuje zadebiutować na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych w pierwszym kwartale 2008r. W minionym tygodniu Hefal Serwis S.A., znalazł się w prestiżowym gronie Gazel Biznesu 2007. Firma zajęła wysokie 5 miejsce w województwie śląskim w rankingu organizowanym przez dziennik Puls Biznesu.