Holenderska firma J.E. Storkair w porozumieniu z wrocławską firmą EMKA zaprosiła przedstawicieli prasy fachowej na szkolenie specjalistyczne dotyczące systemów wentylacji z odzyskiem ciepła oraz jakości powietrza w budownictwie jedno- i wielorodzinnym.


Głównym punktem podróży była wizyta w fabryce rekuperatorów J.E. Storkair w Zwolle oraz prezentacja praktycznych i sprawdzonych na Zachodzie rozwiązań wśród systemów wentylacyjnych.
Niezwykle interesujące było zwiedzanie hali produkcyjnej, gdzie zwiedzający przekonali się o wysokiej precyzji montażu, jak i testowania rekuperatorów. W fabrycznym laboratorium, uczestnicy szkolenia mieli okazję zobaczyć jakim szczegółowym testom poddawane są prototypy urządzeń przed oddaniem ich do produkcji.
Uczestnicy szkolenia mieli również możliwość sprawdzenia poprawności działania rekuperatorów zamontowanych w domach mieszkalnych. Można było przekonać się czy rekuperatory spełniają wymagania mieszkańców i w jaki sposób można "ukryć" instalację oraz samo urządzenie.
W trakcie szkolenia przedstawiono historię firmy J.E. Storkair. Było ono też okazją do zapoznania się z asortymentem firmy, reprezentowanej w Polsce przez wrocławską firmę EMKA.
Podczas wycieczki towarzyszącej szkoleniu zwiedzono okolice miasteczek Zwolle i Kampen. Wszyscy uczestnicy wrócili do Polski z miłymi wspomnieniami starych i nowoczesnych wiatraków, holenderskich kamienic oraz ogromnej ilości rowerów na ulicach.


Budynek J.E.Storkair


Sala konferencyjna


Obudowany Artic 950


Zewnętrzna część systemu

Nawiewnik w domu użytkownika
Zobacz zdjęcia ze szkolenia w Zwolle.
Firma J.E. Storkair została założona w roku 1937 w miejscowości Den Haag w Holandii. Od samego początku swej działalności zajmowała się produkcją urządzeń wentylacyjnych. Dziś J.E. Storkair jest częścią szwajcarskiego koncernu Zehnder Group. W fabryce w holenderskiej miejscowości Zwolle produkowane są dobrze znane w Europie wentylatory oraz centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła, czyli rekuperatory.
Wysoką jakość produktów J.E. Storkair połączoną z przystępną ceną uzyskano dzięki wykorzystaniu zautomatyzowanych linii technologicznych umożliwiających produkcję ponad 27 000 rekuperatorów rocznie. Produkcja odbywa się w całości w nowoczesnej fabryce w Zwolle w Holandii. Rekuperatory J.E. Storkair najczęściej spotyka się w domach w Szwajcarii, Holandii, Niemczech oraz Austrii. Dzięki współpracy z firmą EMKA produkty J.E. Storkair dostępne są od 01.04.2006 r. również w Polsce.
Filozofia J.E. Storkair to dostarczanie świeżego, czystego powietrza. Najlepiej obrazuje to strategia marketingowa przyjęta przez firmę w ostatnich latach, określana jako "70-4". Każdy człowiek spędza siedemdziesiąt procent swojego życia pomiędzy czterema ścianami. Dlatego tak ważne jest zapewnienie mu świeżego powietrza wewnątrz pomieszczeń, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkań oraz niewielkich pomieszczeń biurowych.
Strona firmowa: www.jestorkair.nl