Wraz z rosnącymi wymaganiami ekologicznymi stawianymi budynkom, rosną również wymagania w stosunku do izolacji chroniącej rury. Prawidłowo zabezpieczona instalacja nie jest już bowiem naszym kaprysem a koniecznością, szczególnie w przypadku systemów solarnych czy klimatyzacyjnych. Dlatego też odpowiednie zabezpieczenie otuliny otaczającej nasze rury, zarówno pod względem uszkodzeń mechanicznych jak i wpływu warunków atmosferycznych jest sprawą wyjątkowo ważną.

Systemy preizolowane, czyli jak zaoszczędzić czas i pieniądze
O istotnej roli, jaką w naszym domu pełni odpowiednia izolacja rur nie trzeba chyba nikomu przypominać. Dzięki niej, prawidłowo zabezpieczona instalacja klimatyzacyjna czy solarna może pracować znacznie efektywniej, a my dodatkowo możemy zaoszczędzić często znaczne sumy pieniędzy, zmniejszając jednocześnie wpływ, jaki nasz dom ma na środowisko naturalne. Niestety, montaż otuliny, nawet tej najbardziej elastycznej, jest często dość problematyczny, co wiąże się z podniesieniem kosztów oraz wydłużeniem czasu całej inwestycji. Czy jest więc możliwe, by skrócić ten uciążliwy etap, bez konieczności rezygnacji z ochrony naszej instalacji? Odpowiedzią na to pytanie są systemy preizolowane.Prawdziwe dwa w jednym

Czym zatem są tego typu systemy i w jaki sposób mogą one pomóc nam w przyspieszeniu prac montażowych? W skrócie, są to kompleksowe rozwiązania w postaci rur przeznaczonych do transportu medium, z warstwą izolacji nałożoną już na etapie produkcji. „Podstawową zaletą systemów preizolowanych jest to, że stworzone są one z myślą o konkretnych zastosowaniach. W ofercie firmy Armacell można znaleźć rozwiązania przeznaczone dla systemów klimatyzacyjnych (Tubolit Split oraz DuoSplit) jak i solarnych (Armaflex DuoSolar), dzięki czemu unikniemy konieczności doboru odpowiedniego materiału izolacyjnego. Dodatkowo, decydując się na tego typu rozwiązanie, możemy znacznie skrócić czas potrzebny na montaż instalacji, oraz uniknąć błędów podczas nakładania samej otuliny. Ta ostatnia cecha systemów preizolowanych jest o tyle istotna, że źle zainstalowana izolacja może powodować zmniejszenie wydajności całej instalacji, przez co koszty poniesione na inwestycje zostaną zmarnowane” – mówi Jarema Chmielarski, dyrektor obsługi technicznej rynku z firmy Armacell.
Jednak to nie wszystkie zalety płynące z zastosowania systemów preizolowanych. Zarówno w przypadku instalacji klimatyzacyjnych jak i solarnych, część rur biegnie na zewnątrz budynku, przez co istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia materiału izolacyjnego. Systemy preizolowane pozwalają znacznie zminimalizować to ryzyko.

Ze względu na specyfikę obu systemów, otulina chroniąca rury narażona jest na działanie negatywnych warunków atmosferycznych, w szczególności promieni UV. W przypadku izolacji o niskiej jakości, taka ekspozycja może powodować jej pękanie, a nawet kruszenie, co znacznie obniża jej skuteczność. Dlatego też systemy Tubolit Split, DuoSplit oraz Armaflex DuoSolar firmy Armacell pokryto specjalną powłoką mającą chronić je przed tego rodzaju zagrożeniem. Dodatkowo, warstwa ta znacznie zmniejsza również niebezpieczeństwo wystąpienia uszkodzeń mechanicznych, będących efektem działań ptaków czy gałęzi. Dzięki temu, nasza instalacja będzie pracowała bezproblemowo przez długie lata, nawet w tak trudnych i wymagających warunkach.” – mówi Jarema Chmielarski z firmy Armacell.
[url]http://www.armacell.pl

***
Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.Opracował:

Grzegorz Motriuk
PR Manager
FlyPR
kom: 794 787 161
grzegorz.motriuk@flypr.pl