Systemy powietrzne (nadmuchowe) to uniwersalne rozwiązanie pozwalające na łączenie wielu funkcji za pomocą jednej instalacji.

Systemy powietrzne - proste połączenie ogrzewania, chłodzenia i wentylacji
Sercem systemu powietrznego jest kondensacyjna nagrzewnica gazowa zapewniająca funkcję ogrzewania, jednocześnie wentylator nagrzewnicy jest wykorzystywany do realizowania funkcji chłodzenia (przy współpracy z agregatem skraplającym), wentylacji a nawet oczyszczania i nawilżania powietrza.

Rozwiązanie to, zwane powszechnie Ogrzewanie Nadmuchowym, jest znane dobrze wykonawcom instalacji w obiektach o dużej kubaturze, gdzie stosuje się głównie centrale modułowe lub typu rooftop. Teraz, dzięki ofercie firmy Polski Komfort, jest dostępne również dla obiektów małych i średnich.

Polski Komfort Sp. z o.o. to wyłączny dystrybutor firm CARRIER i LENNOX, czołowych amerykańskich producentów urządzeń do budowy instalacji ogrzewania nadmuchowego. W ofercie firmy znajdują się jedyne na rynku polskim dwustopniowe kondensacyjne nagrzewnice powietrza z silnikami prądu stałego, agregaty skraplające w wersji tylko chłodzenie lub pompa ciepła, sterowniki oraz układy sterowania strefowego, filtry i nawilżacze powietrza, a także materiały do budowy instalacji.

Pełna oferta firmy oraz cenniki dostępne są na stronie www.eurohvac.com
Przykłady zastosowań i zdjęcie realizacji www.polskikomfort.pl

1 Nawilżacz nawilża suche powietrze w zimie.
2 Parownik współpracujący ze skraplaczem klimatyzacji i/lub pompą ciepła.
3 Kondensacyjny Piec Nadmuchowy w zależności od wybranego źródła ciepła. Serce systemu nadmuchowego, zapewnia najwyższy komfort użytkowania przy najniższych kosztach eksploatacji.
4 Filtr powietrza poprawia jakość powietrza poprzez usuwanie wszelkich zanieczyszczeń jak kurz, pyłki roślin a nawet roztocza.
5 Bakteriobójcza lampa UVB dla wymagających niemal sterylnego powietrza, lampa UV eliminuje wirusy i bakterie.
6 Sterownik interfejs użytkownika kontrolujący pracę całego systemu. Sterowniki Infinity są jedynymi na rynku pozwalającymi na kontrolę temperatury, wilgotności, jakości powietrza i intensywności wentylacji.
7 Rekuperator pozwala na odzysk ciepła z powietrza wentylacyjnego, szczególnie polecany w dużych domach lub ogrzewanych drogim medium.
8 Pompa ciepła z funkcją klimatyzacji zapewnia centralną klimatyzację całego budynku oraz ogrzewanie ze sprawnością do 380% (COP 3,79). Agregat pompy ciepła instaluje się na zewnątrz budynku.
9 Przewody powietrzne system kanałów nawiewnych i wywiewnych w technologii sprasowanej wełny mineralnej zapewniającej super cichy przesył powietrza i doskonałą izolację termiczną.
Źródło: POLSKI KOMFORT Sp. z o.o.