Systemy centralne są przyszłością rynku klimatyzacyjnego w Polsce i już dziś są bardzo chętnie stosowane przez projektantów i instalatorów ze względu na swoje szerokie możliwości zastosowań technicznych. Mini ECOi SANYO wyróżniają się na rynku małych układów VRF.SANYO Mini ECOi


Firma S.P.S Trading jako Wyłączny Przedstawiciel marki SANYO w Polsce w kwietniu 2008 roku wprowadziła nowy cennik oraz katalog produktów 2008 promujący ideę „Think GAIA”. Spośród gamy rozwiązań klimatyzacyjnych wyróżniają się systemy Mini ECOi – 2 rurowe systemy inwerterowe VRF z pompą ciepła.
Systemy centralne są przyszłością rynku klimatyzacyjnego w Polsce i już dziś są bardzo chętnie stosowane przez projektantów i instalatorów ze względu na swoje szerokie możliwości zastosowań technicznych.
Systemy Mini VRF są „pomostem” łączącym rynek urządzeń typu Split i Multi-Split z rozwiązaniami centralnymi – posiadają cenę niższą niż duże systemy centralne charakteryzując się jednocześnie ich zaawansowaniem technologicznym i możliwościami konfiguracyjnymi.
Dostrzegając ten trend na rynku klimatyzacyjnym firma SANYO przedstawiła w swoim nowym katalogu produktów rozwiązanie techniczne spełniające wszystkie oczekiwania rynku w tym zakresie - układy Mini ECOi.
Jednostki zewnętrzne tych systemów o 3 wielkościach oferują zakres wydajności od 11 kW (4HP) do 16 kW (6HP) oraz możliwość podłączenia do 10 jednostek wewnętrznych do jednego systemu, co wyznacza nowe standardy na rynku małych układów VRF.
Rozwiązania te dają możliwość przewymiarowania mocy chłodniczej/grzewczej systemu w zakresie 50-130%, co umożliwia stosowanie ich przy obciążeniu cieplnym w zakresie do 20 kW. W takiej sytuacji dobrze aby pomieszczenia znajdowały się po różnych stronach świata ze względu na niejednoczesność występowania zysków ciepła.
Układy Mini ECOi SANYO to rozwiązania energooszczędne posiadające najwyższą klasę energetyczną A (ze współczynnikami COP sięgającymi 4,34), przez co ich koszty eksploatacyjne są zredukowane do minimum. Mogą być one zasilane 1-fazowo lub 3-fazowo. Systemy te pracują z wykorzystaniem jako czynnika chłodniczego freonu R410A.
SANYO zadbało aby układy Mini ECOi były kompatybilne ze wszystkimi jednostkami wewnętrznymi oraz sterownikami systemów elektrycznych VRF i gazowych GHP-VRF SANYO, co czyni je znakomitym uzupełnieniem bogatej gamy rozwiązań centralnych firmy SANYO i daje ogromne możliwości jeśli chodzi o konfigurację i sterowanie układu.
Do dyspozycji mamy łącznie 19 typów jednostek wewnętrznych takich jak: 2 typy ścienne, 6 typów kasetonowych, 6 typów kanałowych, 4 typy przypodłogowo-podsufitowe, 3 typy podłogowe a nawet jednostki wentylacyjne z odzyskiem ciepła.


Jeśli chodzi o możliwości sterowania układem, to mamy do dyspozycji sterowniki indywidualne (sterowniki przewodowe z timerem, sterowniki bezprzewodowe, sterowniki uproszczone przewodowe), programator czasowy oraz systemy centralnego sterowania (umożliwiające sterowanie grupą urządzeń w systemie BMS lub za pomocą komputera).
Maksymalne długości rurociągów w układzie (do 150 m) pozwalają na lokalizację jednostki zewnętrznej w znacznej odległości od jednostek wewnętrznych co daje dużo większe możliwości instalacyjne w stosunku do pojedynczych urządzeń typu Split i Multi-Split.
Jednostki zewnętrzne posiadają kompaktowe wymiary (1230 x 940 x 340 mm) co sprawia że mają one znakomite zdolności aranżacyjne zarówno w nowych jak i już istniejących obiektach.
Systemy Mini ECOi SANYO oferują pracę w trybie Chłodzenia w zakresie od -10oC do +43oC oraz w trybie Grzania od -20oC do +15oC. Możliwość nastawy temperatury w pomieszczeniach na sterownikach przewidziana jest w zakresie od +16oC do +30oC.
Niskie poziomy głośności zarówno jednostki zewnętrznej (od 48 dB(A)) jak i jednostek wewnętrznych (od 22dB(A) w jednostkach kanałowych typ UR) są kolejną silną stroną tych układów.
Więcej informacji technicznych można uzyskać na stronie www.klimatyzacja.sanyo.pl
Cena i konfiguracja tych rozwiązań technicznych tworzona jest indywidualnie w celu dopasowania do potrzeb obiektu i klienta po uprzednim skierowaniu zapytania ofertowego.
Systemy Mini VRF wypierają powoli rozwiązania typu Split i Multi-Split z aplikacji gdzie ważne jest zaawansowanie technologiczne zastosowanego rozwiązania oraz jego możliwości konfiguracyjne.
Dynamika wzrostu tego segmentu w Polsce wskazuje na to, że już niedługo będzie on zajmował ważne miejsce w ofercie handlowej każdej z firm klimatyzacyjnych.
Opracował: mgr inż. Marcin Jurka, Zastępca Dyrektora ds. Handlowych S.P.S. Trading Sp. z o.o., kom. 0 606 226 173, e-mail: m.jurka@sanyo.com.pl; tel.: 022 518 31 19, 022 518 31 23; www.klimatyzacja.sanyo.pl

Komentarze

  • najbliższa przyszłość

    Autorowi chodziło pewnie o najbliższą przyszłość. Systemy odnawialne mogą być przyszłością ale za kilkadziesiąt lat jak ich cena trochę spadnie i poprawi się ich dostępność ;)

  • Nie zgadzam się

    Przyszłością to są systemy oparte na energii odnawialnej! I systemy tkaninowe, wyporowe!!!!