Generalnym dystrybutorem klimatyzatorów FUJI ELECTRIC w Polsce produkowanych przez japoński koncern Fuji Denki Sosetsu Co., Ltd. jest firma PHU IGLOTECH Sp. J. W oparciu o wysoką technologię i duże doświadczenie oraz prowadzone badania, wspierające ciągły rozwój, produkty Fuji Denki Sosetsu zyskały znakomitą reputację.
Systemy klimatyzacyjne Fuji Electric przeznaczone są do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, obiektach użyteczności publicznej oraz zakładach produkcyjnych. Przy ich projektowaniu wykorzystano zaawansowane rozwiązania technologiczne, a także zwrócono szczególną uwagę na staranność wykonania oraz ergonomię podczas ich użytkowania. Wszystkie te zabiegi spowodowały, że klimatyzatory Fuji Electric charakteryzują się dużą niezawodnością i funkcjonalnością działania.
Klimatyzatory marki Fuji Electric, charakteryzują się estetyką wykonania, cichą pracą, a co najważniejsze dla klienta - są ekonomiczne i tanie w eksploatacji. Podstawą, a jednocześnie wciąż niedoścignionym elementem klimatyzatorów Fuji Electric jest to iż reprezentują szeroką gamę urządzeń na czynnik R410A począwszy od modeli ściennych typu split, klimatyzatorów przypodłogowych i przysufitowych, ścienno-przysufitowych, kasetonowych, monobloków aż do specjalistycznych urządzeń kanałowych. Wszystkie proponowane typy urządzeń od klimatyzatorów ściennych po kanałowe występują w wersji INVERTEROWEJ, zaprojektowane według najnowszych rozwiązań . Niewątpliwym atutem klimatyzatorów FUJI ELECTRIC jest duży przekrój mocy chłodniczej (od 2,15 do 25,4 kW ) / grzewczej (od 2,3 do 29,5 kW ). Aktualna gama urządzeń FUJI ELECTRIC sprawia iż jest to jedna z najbardziej kompleksowych ofert na rynku.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów koncern Fuji Denki Sosetsu Co., Ltd.nieustannie pracuje nad udoskonaleniem swoich produktów oraz wprowadzaniem nowych rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych.
W wyniku tych starań Fuji Denki Sosetsu Co., Ltd. na rok 2006 proponuje szereg nowości oraz rozwiązań technologicznych, które czynią markę FUJI ELECTRIC jednym z liderów rynku klimatyzacji w Polsce i na świecie.


W bieżącym sezonie prezentujemy między innymi:
Klimatyzatory ścienno-przysufitowe nocria-inverter
Klimatyzatory typu „nocria” charakteryzują się wieloma nowatorskimi rozwiązaniami w dziedzinie klimatyzacji komfortu:
a) Oszczędność energii dzięki funkcji automatycznego czyszczenia filtra.
Funkcja ta pozwala na utrzymanie oszczędności energii na poziomie 25% w skali roku oraz zachowanie płynnego przepływu powietrza zapobiegając zatykaniu się filtrów kurzem.
Automatyczne czyszczenie filtra:
-Automatyczne czyszczenie całego filtra zajmuje ok. 2 minuty. (Ponieważ filtr jest czyszczony automatycznie nie wpływa na dodatkowe obciążenie urządzenia.)
-Klasa energetyczna A z zapasem efektywności. ( Dla zachowania efektu energooszczędnej pracy, skuteczne i wystarczające jest czyszczenie filtra raz na dwa tygodnie.)
- Trzy wydajne funkcje sterylizujące i odwadniające zapewniają czyste powietrze w pomieszczeniu.
b) Komputerowo zaprojektowany wentylator zapewnia większy strumień powietrza niż w modelach konwencjonalnych.
Nowy kanał wylotowy zapewnia płynny przepływ powietrza, a nowy silnik wentylatora zwiększa maksymalny wydatek powietrza o 10% w porównaniu z modelami konwencjonalnymi.
c) Powietrze jest oczyszczane z brudu i kurzu przez filtr pokryty apatytem tytanowym*.
*Zapewnia zdwojony efekt oraz zachowuje swoje właściwości na długi czas, pochłaniając i tym samym usuwając około 99,99% nieprzyjemnych zapachów jak np. dym papierosowy.
d) Bakterie i zapachy są neutralizowane za pomocą promieni UV.
e) W wymienniku ciepła również wykorzystano apatyt tytanowy.
Apatyt tytanowy przyciąga bakterie i zarodniki pleśni, które wraz z powietrzem zostały przepuszczone przez filtr tłumiąc ich rozwój.
f) Moduł V-PAM znacznie zwiększa maksymalną moc wyjściową sprężarki oraz zapewnia większą wydajność.
Układ V-PAM (Wektorowe sterowanie amplitudą napięcia) osiąga dużą wydajność dzięki zwiększeniu napięcia do 380 V i znacznemu zwiększeniu obrotów wirnika. Poza tym pozwala na oszczędność energii w stanie ustalonym dzięki niższym obrotom wirnika niż w przypadku modeli konwencjonalnych.
g) Szeroki zakres zastosowania w zależności od temp. na zewnątrz:
- W trybie chłodzenia od -10 st. C do +43 st. C
- W trybie grzania od -15 st. C do +24 st. C

Klimatyzator ścienny inverter „PLASMA”

Oryginalny moduł filtra plazmowego efektywnie oczyszcza powietrze w pomieszczeniu.
Filtr plazmowy

Montowany wewnątrz jednostki. Najdrobniejsze cząsteczki kurzu są zatrzymywane przez filtr elektrostatyczny a nieprzyjemne zapachy zostaną zneutralizowane za pomocą jonów ujemnych. Dzięki zastosowaniu filtra o niższym stopniu oporu przepływu powietrza niż dotychczas, osiągnięto wysokoefektywne gromadzenie zanieczyszczeń równocześnie z oczyszczaniem powietrza w pomieszczeniu . Filtr plazmowy szybko usuwa drobne cząsteczki kurzu i zapachy.
- Usuwa takie zanieczyszczenia jak; kurz, sierść i łupież zwierzęcy, pyłki, roztocza, dym papierosowy, zarodniki pleśni.
- Usuwa takie zapachy jak; zapach dymu papierosowego, zapach zwierząt, woń odpadków kuchennych, pot, itp.
Osuszanie wnętrza urządzenia hamuje rozwój pleśni oraz zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.
- Modele ten jest wyposażony w funkcję osuszania wnętrza urządzenia. Po wyłączeniu urządzenia pilotem rozpoczyna się cykl osuszania wnętrza.
Sterylizacja wnętrza urządzenia ozonem. (Operacja sterylizacji ozonem trwa około 15 minut)

Operacje „osuszania wnętrza” oraz „sterylizacji ozonem” utrzymuje wnętrze jednostki w ciągłej czystości. Dzięki temu emitowane powietrze przez urządzenie jest zawsze czyste a praca urządzenia wysokowydajna.
Szeroki zakres zastosowania w zależności od temp. na zewnątrz:

- W trybie chłodzenia od -10°C do +43°C
- W trybie grzania od -15°C do +24°C
Klimatyzator ścienny inverter.

Klimatyzatory ścienne z inverterem charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością energetyczną oraz opcjonalnymi filtrami zastosowanymi w celu uzyskania jeszcze większego komfortu w klimatyzowanych pomieszczeniach.

- Filtr polifenolowy - drobne cząstki kurzu, zarodniki grzybów oraz szkodliwe mikroorganizmy są absorbowane dzięki zjawiskom elektrostatycznym.
Dalszemu rozwojowi bakterii zapobiegają związki polifenolu ekstrahowanego z jabłek.
- Filtr „jonowy” o wydłużonej żywotności- usuwa nieprzyjemne zapachy dzięki utlenianiu i redukcji jonów generowanych powierzchni drobnych elementów ceramicznych. (*Filtr można używać przez okres około 3 lat pod warunkiem czyszczenia wodą po zabrudzeniu w celu regeneracji).
Powyższe nowości oraz udoskonalenia jak również bardzo bogaty wachlarz typów i mocy urządzeń Fuji Electric czynią ofertę tej marki godną uwagi i uznania nawet najbardziej wymagających inwestorów.
Źródło: PHU „IGLOTECH”

Komentarze

  • jonizacja

    Jest jeden poważny kłopot. Nie powinno się jonizować powietrza, ani tym bardziej dodawać do niego ozonu, bo to powoduje reakcję z aldehydami, które są w różnego rodzaju meblach i wykladzinach. Poza tym wdychanie ozonu nie jest korzystne dla dróg oddechowych człowieka. Podrażnia je i może powodować astmę. To jest taki kompromis, nie koniecznie korzystny. Wiadomo, że do usuwania zapachów najlepsze są filtry węglowe. W dzisiejszych czasach produkcja ozonu jest już i tak o wiele za duża. Urządzenia elektryczne - głównie komputery i drukarki, a na zewnątrz wszystkie samochody z napędem iskrowym.