FRICO razem z Systemair - wieloletnie doświadczenie producenta urządzeń grzewczych połączone z innowacyjnością rozwiązań w dziedzinie wentylacji.

SYSTEMAIR i FRICO - razem
FRICO
to marka znanych na polskim rynku kurtyn powietrznych, aparatów grzewczych wodnych i elektrycznych oraz promienników podczerwieni. Produkty Frico stanowić teraz będą pełną ofertę urządzeń wentylacyjnych i grzewczych oferowanych przez
Systemair
.

W ofercie
FRICO
:
- kurtyny powietrzne - zasięg 2-8 m
- aparaty grzewczo-wentylacyjne elektryczne 2-30 kW
- aparaty grzewczo-wentylacyjne wodne 12-65 kW
- promienniki podczerwieni.

Systemair AB nabyła Aaldering Group, producenta kurtyn powietrznych. Konsolidacja przedsiębiorstw rozpoczęła się z dniem 1 stycznia 2011 roku.

Aaldering Grupa składa się z trzech spółek: LGB (Langenfeld, Niemcy) – produkującej kurtyny powietrzne oraz dwóch spółek handlowych Tekadoor (Langenfeld, Niemcy i LSA (Arnhem, Holandia).
W 2010 roku sprzedaż wyniosła 67 mln SEK, a zysk operacyjny 13 mln SEK. Grupa zatrudnia 38 pracowników.

- Dzięki połączeniu nasza oferta poszerza się o kurtyny powietrzne, znane pod marką Frico, co wzmocni naszą pozycję lidera na rynku w Europie - mówi Gerald Engström, CEO Systemair.

Frico jest teraz częścią Systemair, wiodącej firmy w branży wentylacyjnej, działającej w 39 krajach w Europie, Ameryce Północnej, na Bliskim Wschodzie, w Azji, Afryce i Australii.

Systemair

Główne obszary działalności grupy to Europa, Azja, Bliski Wschód, Południowa Afryka oraz Ameryka Północna.
W Polsce firma działa od 1991 roku najpierw jako Kanalflakt a od 1999 roku jako Systemair.
Główna siedziba Systemair w Polsce mieści się w Łazach pod Warszawą. Obejmuje swoim działaniem obszar całego kraju poprzez oddziały terenowe w Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Gdyni i Katowicach.
www.systemair.pl

Marki Systemair

Produkty Grupy są sprzedawane pod markami Systemair, Frico, Fantech i VEAB.

Systemair
Systemair posiada w swojej ofercie szeroką gamę urządzeń wentylacyjnych w tym głównie wentylatory różnych zasotosowań, centrale wentylacyjne oraz szeroki wybór nawiewiników i akcesoriów. Urządzenia te przenaczone są do stosowania w większości obecnie realizowanych inwestycji takich jak: obiekty mieszkaniowe, biura, domy opieki, sklepy,centra handlowe,tunele, parkingi wielopoziomowe, szkoły, kluby sportowe. W ofercie także wentylatory oddymiające oraz wentylacja tuneli za pomocą wentylatorów typu JET-FAN. Systemair jest wiodącym producentem produktów energooszczędnych.

Frico
Frico jest liderem na rynku europejskim wśród producentów kurtyn powietrznych i urządzeń grzewczo-wentylacyjnych. Oferta Frico obejmuje: kurtyny powietrzne, nagrzewnice wodne i elektryczne oraz promienniki podczerwieni. FRICO AB to szwedzki producent z ponad 75-letnim doświadczeniem, postrzegany jako solidna marka na rynku europejskim i nie tylko.

VEAB
VEAB Heat Tech AB z Hässleholm (Szwecja) specjalizuje się w rozwoju, produkcji i sprzedaży produktów grzewczych do systemów wentylacyjnych i oferuje elektryczne nagrzewnice kanałowe oraz wodne nagrzewnice kanałowe. W asortymencie posiada również przenośne i stacjonarne termowentylatory oraz osuszacze. VEAB produkuje również piece gastronomiczne do restauracji. VEAB rozpoczęła swoją działalność w 1967 roku od produkcji elektrycznych urządzeń grzewczych. Dzisiaj jest to nowoczesny zakład produkcyjny wytwarzający szeroką gamę urządzeń. 50% produkcji jest eksportowana do krajów europejskich. Roczny obrót firmy VEAB to ok. 70 mln koron szwedzkich przy zatrudnieniu ok. 70 osób.

Fantech
Fantech to firma działająca na obszarze Ameryki Północnej. Produkty marki Fantech sprzedawane są w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie przez spółkę oraz oddziały firmy. Główny zakres produkcji stanowią wentylatory różnego przeznaczenia w tym kanałowe oraz centrale wentylacyjne dla budownictwa indywidualnego.Źródło: Systemair S.A.