Oferta urządzeń marki Harmann powiększyła się o nowy typoszereg wentylatorów przeznaczonych do decentralnego wyciągu powietrza za pomocą zbiorczego kanału wentylacyjnego.

System wentylacji jednorurowej Limodor stworzony został w oparciu o ponad 40 letnie doświadczenie w tego typu konstrukcjach. Podstawowymi elementami składowymi systemu są wentylatory typu LF/M służące do wyciągu powietrza z pomieszczeń takich jak: kuchnie, łazienki i toalety. W celu zapewnienia wymaganej ilości powietrza usuwanego urządzenia te występują w kilku wersjach wykonania: 30, 40 i 60 m3/h - do wentylacji łazienek i toalet oraz 100 m3/h – do wentylacji łazienek i kuchni. Dostępne są silniki jedno-, dwu- lub trzybiegowe w zależności od kubatury oraz przeznaczenia pomieszczeń.


Wkłady wentylatorów mogą być montowane w kilku dostępnych typach obudów podtynkowych i natynkowych, z obsługą drugiego pomieszczenia lub z możliwością podłączenia wyciągu z muszli klozetowej. Niezależnie od wybranego typu obudowy wszystkie posiadają szczelną klapę zwrotną, filtr stały, akustyczny panel przedni, opatentowaną ramkę montażową oraz znormalizowane króćce przyłączeniowe o średnicy 80/75 mm, które można obracać w dowolny sposób, kierując strugę powietrza do góry (w bok) lub do tyłu (poza wersją natynkową).

Dostępne elementy układu sterowania dają możliwość wyboru prostego lub zaawansowanego trybu pracy poszczególnych jednostek, dostępne są min. opóźnienie czasowe (stałe lub regulowane), programator czasowy, czujnik wilgotności, czujnik ruchu a nawet sterowanie za pomocą fal radiowych. Pozwala to na jak najlepsze dopasowanie systemu do typu oraz specyfikacji budynku, w którym zostaną zamontowane.

LimodorLimodor
System wentylacji jednorurowej LIMODOR:

• panel przedni w aż 5 różnych wersjach
• najcichszy na rynku, jedynie 32dB(A) przy 60m3/h
• energooszczędny, jedynie 11W przy 60m3/h
• unikalne opatentowane rozwiązania
• montaż natynkowy i podtynkowy w pionie lub poziomie
• wersje jedno-, dwu- i trzybiegowe
• opóźnienie czasowe, programator, czujnik wilgotności, czujnik ruchu.


Źródło: Harmann Polska Sp. z o.o.