System wentylacji jednorurowej ELS UltraSilence® firmy Helios jest nowoczesnym rozwiązaniem wentylacji pomieszczeń wewnętrznych typu: łazienki, kuchnie, garderoby, WC.

System wentylacji jednorurowej Helios ELS UltraSilence®
ELS UltraSilence®System ELS firmy Helios posiada przekonywujące zalety do wykorzystania przez wszystkich: projektantów, instalatorów, inwestorów oraz użytkowników.

Zalety ELS UltraSilence®:

Oszczędność miejsca
Wysokie ceny gruntów pod budownictwo mieszkaniowe prowadzą nieuchronnie do konieczności oszczędzania powierzchni użytkowej. Zalety centralnego pionu wentylacyjnego, dla nawet 20
kondygnacji o najmniejszym przekroju przewodu, są widoczne jak na dłoni: ELS pozwala zaoszczędzić pieniądze i kosztowną powierzchnię użytkową.

Cichy
W systemie wentylacji jednorurowej nie ma głośnych źródeł hałasu na dachu, które wpływałyby zakłócająco na sąsiednie budynki. Urządzenia ELS firmy Helios wentylują bezkonkurencyjnie cicho. W tym systemie nie ma potrzeby stosowania tłumików:
26 dB(A)* przy wentylacji podstawowej V=35m3/h
35 dB(A)* przy wydajności nominalnej V=60m3/h.

*- dane dotyczą obudowy ELS-GU przy AL=10m2, DIN 18017 T.3To czyni wentylatory ELS UltraSilence® firmy Helios najcichszymi urządzeniami systemów jednorurowych przy osiąganej przez nie wydajności.

Uniwersalny
Do każdej obudowy można włożyć ponad 20 różnych wkładów wentylatorów m.in. z czujnikiem obecności lub wilgotności.
Z ochroną przeciwpożarową EI 90 lub bez. ELS-GU lub ELS-GUBA stosuje się do wentylacji jednego lub dwóch pomieszczeń z podłączeniem z lewej, z prawej strony. Obracając dowolnie obudowę co 90°C króciec wywiewny może znajdować się na górze, z lewej lub prawej strony, może znajdować się także z tyłu obudowy (NOWOŚĆ).
ELS UltraSilence®
Płaski
Absolutny rekord: uniwersalna obudowa podtynkowa ma tylko 89 mm głębokości. Nowa generacja ELS umożliwia rozwiązanie każdego problemu związanego z ograniczeniami przestrzennymi.

Filtr łatwy w obsłudze
Wskaźnik filtra i trwały filtr nie wymagający częstego oczyszczania stanowi fabryczne wyposażenie urządzeń firmy HELIOS. Wymiana filtra jest bardzo łatwa i szybka. Bardzo szybki montaż obudowy w szybach osłoniętych płytami g-k i w cienkich ścianach przy zastosowaniu praktycznego rozwiązania ELS-VA.

Niezawodny i skuteczny
System ELS eliminuje w znacznym stopniu awaryjność działania wentylacji w budynku. Krótkotrwałe uszkodzenie jednego wentylatora nie ma żadnego wpływu na właściwe funkcjonowanie całego systemu. Jest zagwarantowane utrzymanie założonej wydajności w granicach dopuszczalnej tolerancji, niezależnie od stopnia obciążenia systemu oraz warunków atmosferycznych.System ELS dysponuje również odpowiednimi komponentami zapewniającymi spełnienie wymagań odnośnie ochrony przeciwpożarowej.

Wydajny
230 Pa przy 60 m3/h
ELS UltraSilence® osiąga najwyższe ciśnienie w swojej klasie. Umożliwia to stosowanie najmniejszych przekrojów rur pionów wentylacyjnych, redukuje koszty inwestycji i zwiększa powierzchnię użytkową mieszkań.
ELS UltraSilence®
Łatwe projektowanie
Nakład pracy związany z projektowaniem systemu ELS zostaje zminimalizowany dzięki wykorzystaniu programu komputerowego KWL−Soft opracowanego w firmie Helios. Program po wprowadzeniu danych, automatycznie wymiaruje średnice pionów, generuje graficzne schematy instalacji oraz wykonuje zestawienia materiałowe całości systemu. Program czyni pracę związaną z projektowaniem łatwą i przyjemną.

Zadowoleni użytkownicy
To jeszcze jeden argument na korzyść systemu wentylacji jednorurowej przekonywujący pod każdym względem. ELS pozwala użytkownikom na indywidualne sterowanie wydajnością zasadniczą wentylatora w zależności od jego potrzeb, tzn. intensywność wentylacji zostaje okresowo zwiększona w momencie rzeczywistego zapotrzebowania. Dzięki temu wentylacja w naszych mieszkaniach jest skuteczna i niedroga. ELS wentyluje bezkonkurencyjnie cicho, wentylatory są prawie niesłyszalne i bardzo mało zauważalne.