Szwedzka firma SIGARTH AB zaprojektowała i wdrożyła tani system dostarczania świeżego i ogrzanego powietrza do pomieszczeń. System VENTPLUS przyjął się już w Skandynawii, wdrażany jest też w Polsce.System VENTPLUS, łączący wentylację z ogrzewaniem, składa się kolejno z:
- izolowanego kanału o przekroju okrągłym lub prostokątnym doprowadzającego powietrze zewnętrzne, zainstalowanego w murze,
- filtra klasy F7 lub wyższej,
- izolowanej komory umieszczonej za grzejnikiem,
- grzejnika ogrzewającego powietrze, które konwekcyjnie jest unoszone wzdłuż paneli grzejnika.
VENTPLUS zapewnia kontrolowany napływ powietrza zewnętrznego przy zamkniętych oknach zarazem filtrując i ogrzewając powietrze bez przeciągów i hałasu (przed hałasem z zewnątrz chroni konstrukcja: izolacja, filtr i komora za grzejnikiem). Przy okazji system powoduje efektywniejszą pracę samego grzejnika.
VENTPLUS wymaga współpracy z wentylacją mechaniczną, która wytwarzając niewielkie podciśnienie w pomieszczeniach pozwala na pokonanie przez powietrze zewnętrzne oporów przepływu przez kanał, filtr i grzejnik.
Schemat działania VENTPLUS:

System przewidziano do współpracy z większością europejskich stalowych grzejników płytowych.
Dane techniczne VENTPLUS:

Więcej o VENTPLUS: &-Response=nyhet.htm&-Findall
(Materiał, grafika i foto: &-Response=nyhet.htm&-Findall
)


Komentarze

  • super pomysl

    Swietna sprawa.Sam zrobilem tego typu wentylacje domowym sposobem.Jedyny problem, to czasem wykrapla mi się woda z zimnego powietrza.Gdzie można kupić gotowy do zamontowania system VENTPLUS?