Pharmadule znana jest z dostarczania rozwiązań dla wypozażenia instalacji farmaceutycznych i biofarmaceutycznych. Ich modułowe podejście gwarantuje klientom rozwiązania, które spełniają najwyższe wymagania, będące pod kontrolą i z najbardzie efektywnymi procedurami pracy. Dla niektórych swoich klientów – Eli Lilly i Merck – firma Pharmadule wybrała firmę Munters w Dison (Belgia), w celu zaproponowania rozwiązań w zakresie uzdatniania powietrza, które spełniają najostrzejsze standardy jakościowe.


System uzdatniania powietrza firmy Munters dostosowany do potrzeb klienta
Klienci firmy Pharmadule już podczas wcześniejszych projektów zgromadzili dobre doświadczenia z systemami klimatyzacyjnymi NA i poradzili swoim kolegom, żeby odwiedzili zakład firmy Munters w Dison w Belgii, produkujący urządzenia klimatyzacyjne. Nie tylko jakość i elastyczność asortymentu NA lecz także wielkość i organizacja przedsiębiorstwa przekonały firmę Pharmadule, że nowe systemy klimatyzacyjne firmy Munters są doskonałym rozwiązaniem dla przyszłych transakcji.
Gdy firma Pharmadule przekonała się co do samych rozwiązań, zdecydowała się na zastosowanie w swoich projektach systemów uzdatniania powietrza produkowanych w zakładzie firmy Munters w Belgii.
Wyroby schodzące z linii produkcyjnej firmy Munters w Belgii są zgodne z najwyższymi standardami i można je wykorzystywać do wszystkich rodzajów wymagających aplikacji, na przykład w pomieszczeniach czystych itd. W przypadku Pharmadule typowe urządzenie do uzdatniania powietrza składa zie z sekcji filtracji(F7-F9 - HEPA 13/14 w specjalnych ramach), wymiennikami ciepła na potrzeby ogrzewania i chłodzenia, wentylatorami i nawilżaczami parowymi.
Dla klientów firmy Pharmadule dostarczono ponad 30 urządzeń o wydajności od 5.000 do 30.000 m³/h.

Asortyment NA firmy Munters

Munters dysponuje trzema asortymentami systemów uzdatniania powietrza
- NA2000
- NA4000
- NA5000
Modele NA2005 stanowią najbardziej rozwiniętą wersję asortymentu NA2000. Nadają się one zwłaszcza do stosowania w przemyśle farmaceutycznym. Współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie T2, mostka termicznego TB1 (brak mostków zimnych). Modele NA2005 posiadają certyfikat EUROVENT EN1886.
Modele NA4000 nadają się zwłaszcza do chłodni, pomieszczęń chłodzonych z wysoką wilgotnością otoczenia. Te pierwszorzędne systemy uzdatniania powietrza składają się z samonośnych paneli warstwowych z gładkimi powierzchniami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Opcjonalnie można wewnątrz lub/i na zewnątrz zastosować stal szlachetną.
Modele NA5000 nadają się do wymagających zastosowań przemysłowych, pomieszczeń farmaceutycznych, produkcji wyrobów elektrycznych high-tech i zastosowań, które wymagają szczelniości klasy “L2” lub “L1”.


- Dostosowane do potrzeb klientów
urządzenia do uzdatniania powietrza
- rozwiązania o najwyższej jakości
- NA2005 z pełnym certyfikatem Eurovent
- opcja klasy TB1–wyjątkowe rozwiązanie!!
- NA4000 zwłaszcza do chłodni
- NA5000 klasa szczelniości L2 lub L1

Inne systemy uzdatniania powietrza firmy Munters

Desicool™ jest niezastąpionym systemem uzdatniania powietrza maksymalnie przyjaznym dla środowiska. Dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu naturalnych procesów fizycznych nie ma potrzeby stosowanie chłodziwa. Ciepło jest wykorzystywane do chłodzenia, a gdy do dyspozycji jest ciepło odpadowe lub solarne, wówczas koszty eksploatacji stają się skrajnie niskie. Nasi klienci oszczędzają do 45% kosztów energii.
Munters DryCool™ to kolejny nowatorski system firmy Munters. Powietrze jest najpierw chłodzone, a następnie osuszone w specjalnym rotorze suszącym. Ciepło sprężarki i wyparki jest wykorzystywane do regeneracji rotora suszącego. To inteligentne rozwiązanie dla systemów świeżego powietrza zdobyło liczne nagrody za nowatorstwo (między innymi nagrodę ASHRAE). Pozawala osiągnąć oszczędność energii nawet do 30%.

Rozwiązania firmy Munters do obróbki powietrza z niskim punktem rosy

Tradycja firmy Munters wywodzi się z rozwiązań dla aplikacji z niskim punktem rosy. Technologia rotora sorpcyjnego – wynalazek firmy Munters – umożliwiła wielu firmom farmaceutycznym wytwarzać produkty o stałej, wysokiej jakości.
Transport pneumatyczny, tabletkowanie, powlekanie, pakowanie, produkcja kapsułek żelowych itd. to procesy, podczas których Munters dba o utrzymanie stałej, wysokiej jakości, przy jednoczesnym zagwarantowaniu wysokiej wydajności energetycznej i niezawodności sprzętu.
Systemy „Plus“, do budowy których wykorzystuje się modele Munters ML, MX i MCD, jest doskonałym rozwiazaniem dla aplikacji z niskim punktem rosy.
Źródło: www.munters.com.pl