Eksperci budowlani, poszukując niezawodnych technologii, zwracają uwagę przede wszystkim na elastyczność rozwiązań, które odporne na upływ czasu i czynniki zewnętrzne umożliwią efektywną pracę i bezpieczeństwo montowanej instalacji. Świetnie w takie oczekiwania wpisuje się innowacyjny system TECElogo typu „push-fit”, oferujący pełen zakres elementów montażowych o średnicach od 16 do 50 mm.

System TECElogo - innowacyjny system instalacyjny dla profesjonalistów
Wysoka niezawodność oraz najwyższej jakości kompatybilne materiały sprawiają, że system TECElogo w niezwykle szybkim czasie, bez użycia specjalistycznych narzędzi, umożliwia najszybszy na rynku montaż instalacji sanitarnych, grzewczych, jak i ogrzewania podłogowego, z możliwością demontażu.
Innowacyjne systemy instalacyjne minimalizują konieczność stosowania nieporęcznych, kosztownych narzędzi i materiałów. Przyszłościowe rozwiązania firmy TECE wychodzą naprzeciw tej dewizie. Stworzony z myślą o wygodzie instalacji, system TECElogo to proste, bezpieczne i skuteczne rozwiązanie dla profesjonalnych wykonawców instalacji sanitarnych i grzewczych.

TECElogo - kompatybilne elementy systemu

Niekwestionowanym walorem oferowanego przez firmę TECE rozwiązania są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach elementy składowe – wysoce odporne i kompaktowe złączki oraz rury wielowarstwowe. Gwintowane złączki TECElogo z mosiądzu DR składają się z pierścienia zaciskowego wykonanego z bezbarwnego PPSU, tulei z włókien polimerowych, korpusu z PPSU oraz zamkniętego okienka kontroli. Elementem łączącym wszystkie te części jest mocny O-ring gwarantujący szczelność konstrukcji. Zabezpieczone korkami złączki, zgodnie z normą VDI 6023, są zarówno wygodne, jak i bezpieczne w stosowaniu. Wysoka wytrzymałość na uderzenia i urazy mechaniczne sprawia, że rozwiązanie to doskonale sprawdzi się zarówno w prostszych, jak i bardziej wymagających instalacjach. Elementem dopełniającym system TEClogo są wykonane z najwyższej jakości materiałów rury wielowarstwowe o średnicach zewnętrznych od 16 do 50 mm. Złożone z białej warstwy ochronnej wykonanej z PE-RT, warstwy wiążącej, warstwy aluminium oraz wewnętrznej warstwy dostępnej w wersji wykonanej z PE-RT lub PE-Xc, stanowią one kombinację najlepszych właściwości rur metalowych i plastikowych.
Giętkość rury uzyskana dzięki trwałej warstwie wewnętrznej i spawanemu doczołowo aluminium, redukuje wydłużenie termiczne, czyniąc ją odporną na deformację i wytrzymałą na zginanie.

TECElogoTECElogo

Niekwestionowanym walorem oferowanego przez firmę TECE rozwiązania są dopracowane w szczegółach elementy składowe – wysoce odporne i kompaktowe złączki oraz rury wielowarstwowe. Fot. www.tecelogo.plMontaż systemu TECElogo - szybki, prosty, bezpieczny

Niekwestionowanym atutem systemu TECElogo jest prosty, niewymagający zastosowania specjalistycznych narzędzi montaż. Stworzone z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie złączki oraz rury wielowarstwowe TECElogo łączone są poprzez wcisk po uprzednim skalibrowaniu rury, co jest wymagane względami bezpieczeństwa. Do przycinania rury TECElogo, w przypadku mniejszych średnic, stosować należy nożyce do obcinania rur TECE, zaś w przypadku średnic do 50 mm – obcinak do rur TECE. Montaż systemu TECElogo jest bardzo intuicyjny i tym samym nie wymaga specjalistycznej wiedzy w tym zakresie. Wystarczy uciąć na wymagany wymiar wielowarstwową rurę, skalibrować i połączyć za pomocą złączki, która zapewni stabilne połączenie elementów. W przypadku usterki lub nieprawidłowej instalacji, rozłączenie i ponowny montaż odbywa się bez jakichkolwiek urządzeń zaciskowych. Komplet niezbędnych narzędzi znajduje się w dwóch poręcznych walizkach. Łatwość serwisu to nie jedyna zaleta systemu TECElogo. W trosce o zachowanie bezpieczeństwa użytkowników, produkt wykorzystywany m.in. do instalacji wodociągowych, jest regularnie poddawany testom laboratoryjnym, które eliminują prawdopodobieństwo oddziaływania materiałów na wodę pitną. Potwierdzeniem wysokiej jakości systemu TECElogo są certyfikat higienicznym PZH oraz certyfikat DVGW.


Wysoką wydajność i bezpieczeństwo systemu TECElogo potwierdza aż 10-letnia gwarancja producenta. Dostępne od dwóch lat na polskim rynku rozwiązanie niezmienne cieszy się doskonałą opinią profesjonalistów.

TECE Sp. z o.o.
ul. Wrocławska 61, 57-100 Strzelin
tece@tece.pl, www.tece.pl

Przedsiębiorstwo "TECE" Sp. z o.o. jest znanym producentem i dystrybutorem innowacyjnych produktów w zakresie techniki sanitarnej i grzewczej, specjalizującym się w produkcji wysokiej jakości systemów instalacyjnych przeznaczonych do obiektów przemysłowych oraz budownictwa ogólnego. Obecnie grupa TECE posiada 20 własnych oddziałów przedstawicielstwa handlowe w ponad 31 krajach.