System wentylacji hybrydowej DARCO zwycięzcą tytułu SYSTEM INSTALACYJNY 2009 w kategorii "klimatyzacja, wentylacja".

System Instalacyjny 2009 roku - wyniki konkursu
Do konkursu "System Instalacyjny 2009" miesięcznika "Systemy Instalacyjne" zgłoszono aż 110 produktów pogrupowanych w 8 kategoriach:
- automatyka / urządzenia regulacyjne
- kanalizacja
- klimatyzacja, wentylacja
- kotły grzewcze
- pompy
- rury
- systemy grzewcze.

Do kategorii "klimatyzacja, wentylacja" konkursu "System Instalacyjny 2009" zgłoszono 26 produktów (to dotychczasowy rekord tej kategorii) >>Zobacz zgłoszone produkty.

System wentylacji hybrydowej DarcoZwycięzcą kategorii "KLIMATYZACJA, WENTYLACJA" został zgłoszony przez Darco Sp. z o.o. System wentylacji hybrydowej.
System wentylacji hybrydowej Darco jest przeznaczony dla budynków indywidualnych i wielorodzinnych. Główny element - obrotowa nasada kominowa Turbowent Hybrydowy - zapewnia wentylację wywiewną. Nasada jest wyposażona w bezszczotkowy silnik małej mocy (5 W) uruchamiający się, gdy nie ma wiatru lub jest on za silny. Sterowanie jest realizowane za pomocą manualnych regulatorów lub (w wersji sieciowej) komputera PC z oprogramowaniem zarządzającym do 32 nasad. Wentylacje nawiewną zapewnia montowany w ścianie nawietrzak z grzałką - doprowadzający i wstępnie podgrzewający powietrze z zewnątrz. Jest on wyposażony w termostat (który załącza grzałkę, gdy temperatura spada poniżej 8°C) oraz układ dozujący moc na element grzejny proporcjonalnie do spadku temperatury na zewnątrz.

W każdej z wymienionych kategorii wybrany został jeden produkt - głosami Czytelników "Systemów Instalacyjnych". Laureaci mogą używać symbolu i tytułu "SYSTEM INSTALACYJNY 2009 roku". Zwycięzcy otrzymują także dyplom oraz statuetkę.

Laureaci pozostałych kategorii:
- w kategorii AUTOMATYKA, URZĄDZENIA REGULACYJNE zwyciężył Wodomierz GSD8-45 firmy BMETERS;
- w kategorii KANALIZACJA zwyciężyła Pompownia ścieków CK 800 firmy KSB Pompy i Armatura;
- w kategorii KOTŁY GRZEWCZE zwyciężył Kocioł MCR II firmy DE DIETRICH;
- w kategorii POMPY zwyciężył Zestaw hydroforowy COR 2-6 MVISE/VR (CRN) firmy WILO;
- w kategorii RURY zwyciężyła Rura Laserowa PEX/AL/PEX firmy GLOBAL TRADE;
- w kategorii SYSTEMY GRZEWCZE zwyciężyła Pompa ciepła Dimplex BWP30HLW firmy GLEN DIMPLEX;
- w kategorii TECHNIKA SANITARNA zwyciężył Pompo-rozdrabniacz SANIWALL PRO firmy SFA Poland.

Źródło: Systemy Instalacyjne