W kategorii "klimatyzacja" nagrodzono centrale w wykonaniu basenowym typ CWB produkowane przez Antap Grupa, natomiast w grupie produktów wentylacyjnych zwyciązcą zostało urządzenie wentylacyjno-grzewcze typu S firmy Saymon.


Redakcja miesięcznika "Systemy Instalacyjne" w roku 2006 ogłosiła konkurs pt. "System Instalacyjny 2006".
Spośród 56 produktów głosami Czytelników SI wybrany został jeden produkt w danej z 10 kategorii, który odtąd będzie mógł używać symbolu i tytułu "SYSTEM INSTALACYJNY 2006 roku".
Produkty zgłoszone do konkursu pogrupowano w następujące kategorie:


- kanalizacja
- klimatyzacja
- oprogramowanie
- pompy
- rury
- technika gazowa
- technika grzewcza
- technika sanitarna
- urządzenia regulacyjne i kontrolno-pomiarowe
- wentylacja.
Laureaci otrzymają także dyplom oraz statuetkę. Nagrodzeni zostali ną także głosujący.
W kategorii KLIMATYZACJA nagrodzono centrale wentylacji basenowej CWB produkowane przez Antap Grupa


Centrale wentylacji basenowej CWB przeznaczone są do stosowania w systemach wentylacji hal krytych pływalni, wieży zjeżdżalni i innych pomieszczeń charakteryzujących się dużymi zyskami wilgoci. Stosowane są w basenach prywatnych, hotelowych, publicznych i rehabilitacyjnych. Centrale CWB cechuje wysoka sprawność cieplna (powyżej 80%) i elektryczna oraz wielofunkcyjność (osuszanie, filtracja powietrza, ogrzewanie / chłodzenie hali basenowej oraz wymiana powietrza na świeże).
System automatycznie dostosowuje ilość świeżego powietrza do intensywności korzystania z basenu, a komponenty wewnętrzne odporne są na agresywne działanie wilgotnego powietrza i związków chloru. Dostępny jest rozbudowany zakres funkcji, np. wietrzenie na żądanie. >>opis
natomiast w kategorii WENTYLACJA zwycięzcą zostało urządzenie wentylacyjno-grzewcze typ S firmy Saymon


Urządzenia wentylacyjno-grzewcze Saymon-Kroll typu S zapewniają komfort i przyjemny klimat w pomieszczeniach o każdej porze roku - zimą dostarczają ciepło, a latem zapewniają skuteczną wentylację. Są przystosowane do pracy z multiolejowymi palnikami uniwersalnymi Saymon-Kroll, jak również z palnikami gazowymi i olejowymi. Komora spalania i wymiennik ciepła wykonane są z wysokogatunkowej stali szlachetnej. Stabilna obudowa pozwala na stojącą, leżącą i wiszącą pozycję pracy. Urządzenie pracuje w nadmuchu bezpośrednim i w układach kanałowych rozprowadzenia powietrza. Spręż dopasowuje się do potrzeb instalacji. Wydajność wentylacji zawiera się w przedziale od 1650 do 48300 m3/h, a zakres mocy grzewczej - od 26 do 600 kW.
W pozostałych kategoriach zwyciężyli:
- kanalizacja: WAVIN METALPLAST-BUK System Wavin AS
- oprogramowanie: BRICSCAD POLSKA Program BricsCad V6
- pompy: LOWARA VOGEL POLSKA System sterowania Hydrovar
- rury: HUTMEN Miedziane rury instalacyjne
- technika gazowa: N.EN. NOWA ENERGIA Instalacje na gaz płynny
- technika grzewcza: FLOWAIR Nagrzewnica Leo Plastic
- technika sanitarna: PIPELIFE POLSKA Oczyszczalnia Humbak Septik
- urządzenia regulacyjne i kontrolno-pomiarowe: KIMO CONSTRUCTEUR Rejestratory Kistock.
W interesujących nas kategoriach "wentylacja" i "klimatyzacja" konkurowały >>produkty
Lista zwycięzców konkursu oraz nagrodzonych w wyniku losowania opublikowana została w najnowszym wydaniu "SYSTEMÓW INSTALACYJNYCH", które ukazało się w dniu 5 marca br.