Firma "J.T.C." Spółka Akcyjna jako pierwszy producent w Polsce wprowadziła na rynek profesjonalne urządzenie do inspekcji kanałów wentylacyjnych.

System inspekcji VENTO
System inspekcji VENTO to niezawodne urządzenie do profesjonalnej kontroli instalacji wentylacyjnych przed czyszczeniem i po czyszczeniu oraz podglądu samego procesu czyszczenia. Robot umożliwia dokonywanie inspekcji zarówno kanałów poziomych jak i pionowych.


Cechy urządzenia:
1. Zwarta i bardzo wytrzymała konstrukcja pojazdu.
2. Duży prześwit pod urządzeniem pozwalający na bezproblemowe poruszenie się nawet w kanałach z dużą ilością wystających elementów jak wkręty, śruby, itp.
3. Odpowiednio dobrana waga robota i okablowania pozwalająca na pokonywanie znacznych odległości oraz wielu łuków ciągu wentylacyjnego.
4. Specjalny układu przeniesienia napędu gwarantujący bezawaryjną pracę nawet w przypadku narażenia pojazdu na uderzenia i upadki.
5. Wymienne opony ułatwiające czyszczenie po inspekcji.
6. Wytrzymały kabel sterowniczy o długości 20 metrów dostarczany razem z bębnem.
7. Możliwość inspekcji kanałów zarówno poziomych jak pionowych.
8. Wysokiej mocy szerokokątne oświetlenie zapewniające obraz o dobrej jakości bez refleksów typowych dla oświetlenia standardowymi diodami LED.
9. Kolorowa kamera frontowa i wsteczna o wysokiej rozdzielczości.
10. System kompresji i rejestracji obrazu bezpośrednio na zewnętrznym nośniku pamięci, eliminujący konieczność korzystania z laptopa (opcja).
11. Zabudowany ekran LCD o szerokim kącie widzenia.
12. Zestaw zabudowany w wygodnej do transportu walizce.
13. Moduł do dezynfekcji instalacji dostarczany w komplecie z pompą dozującą.

Taki sprzęt to niezbędne wyposażenie nie tylko firm oferujących usługi czyszczenia wentylacji, ale również firm z branży wentylacji i klimatyzacji oraz utrzymania ruchu.

Zobacz film prezentujący działanie robota VENTO:
Źródło: J.T.C. S.A.