Nowość w postaci systemu elastycznych przewodów wentylacyjnych Forvent Reku pozwala na budowę zarówno systemu wentylacji wywiewnej, jak i nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła.

System elastycznych przewodów wentylacyjnych Forvent Reku stwarza możliwość budowy dowolnego systemy wentylacji.
Łatwy sposób montażu (łączenie na wcisk) oraz możliwość umieszczenia instalacji w wylewkach, stropach, pod suchymi oraz mokrymi tynkami sprawiają, że jest to system mało skomplikowany i zapewniający estetykę wykonania.

Jednym z podstawowych elementów systemu jest przewód elastyczny Forvent Flex (FF-75), posiadający aktywną warstwę wewnętrzną z mikrosrebrem oraz antystatykiem.

Forvent Flex

Wśród wielu zalet tego systemu, najważniejsze to:
a) łatwy montaż;
b) higiena - wewnętrzna powłoka posiada właściwości antystatyczne, przeciwgrzybiczne oraz antybakteryjne;
c) estetyka - wysoka sztywność przewodów pozwala na umieszczenie ich w stropie lub w wylewce, natomiast mała średnica kanałów umożliwia montaż pod suchym tynkiem lub boazerią;
d) niewielkie straty ciśnienia - minimalna ilość łączeń i kształtek oraz łagodne łuki rozprowadzenia przewodów gwarantują minimalne straty ciśnienia na instalacji;
e) brak korozji - elastyczne kanały wykonane są z polietylenu, a nie jak tradycyjne instalacje z ocynkowanych rur spiro, dzięki czemu nie są narażone na zerwanie warstwy ocynku;
f) łatwe i możliwe czyszczenie oraz brak szumu.
Większą wydajnością charakteryzuje się system FF-133, którego podstawowym elementem jest przewód elastyczny płaski

Przewody Forvent

Dwa wygodne w montażu systemy nie wymagają dodatkowych uszczelnień, a zamontowanie całego układu wentylacji w budynku jednorodzinnym zajmuje tylko 1-2 dni.

Szczegółowe informacje dostępne są w oddziałach Iglotech, punktach handlowych Iglotech Partner oraz na stronie www.iglotech.com.pl.