EHS - zintegrowany system ogrzewania i klimatyzacji gwarantujący komfortową temperaturę przez cały rok. Jedyna pompa ciepła na rynku łącząca tryb pracy A2A i A2W

System ECO HEAT Samsung - Ciepło natury w Twoim domu
EHS - Eco Heating System firmy Samsung jest doskonałą alternatywą dla konwencjonalnych źródeł ciepła - dzięki wyjątkowej funkcjonalności systemu EHS Samsung, nie ma konieczności instalowania oddzielnych systemów grzewczych i klimatyzacji.

EHS to pompa ciepła czerpiąca energię z powietrza atmosferycznego umożliwiająca ogrzewanie pomieszczeń w niskotemperaturowym systemie wodnym (A2W) oraz ogrzewanie powietrzne (A2A).
System EHS firmy Samsung umożliwia ponadto podłączenie klasycznych jednostek klimatyzacyjnych
typu ściennego i kanałowego gwarantując przyjemny chłód w upalne letnie dni.

Zintegrowany system EHS pozwala ograniczyć koszty zakupu energii na cele grzewcze nawet o 1/3 w stosunku do rozwiązań konwencjonalnych.

Pompa ciepła EHS Samsung pozwala uzyskać nawet ponad 4 kWh energii cieplnej z 1 kWh energii elektrycznej. Oznacza to, iż wskaźnik efektywności energetycznej (COP) dla trybu grzania wynosi ponad 400%. Dla porównania kotły gazowe zamieniają energię zawartą w paliwie na energię cieplną ze sprawnością poniżej 100%.

Samsung EHS
Samsung EHS jest przyjaznym dla środowiska systemem ogrzewania/chłodzenia. EHS wykorzystuje
energię odnawialną jaką jest ciepło powietrza zewnętrznego do ogrzewania pomieszczeń oraz wody
użytkowej. Mikrogeneracja ciepła to przyszłość energetyki cieplnej. Dzięki stale rosnącemu udziałowi
energii odnawialnej w produkcji energii elektrycznej w kraju Twój system EHS z dnia na dzień coraz
bardziej sprzyja naturze.

System EHS Samsung może być konfigurowany dowolnie, w zależności od potrzeb, w oparciu o elementy bazowe. Zestaw podstawowy składa się z agregatu i modułu hydraulicznego, który pozwala przygotować ciepłą wodę do celów grzewczych lub zimną wodę na potrzeby chłodzenia. Kolejno możemy rozbudować układ o standardowy podgrzewacz CWU lub biwalentny umożliwiający podłączenie kolektorów słonecznych.
Następnym krokiem może być dodanie instalacji chłodniczej i podłączenie jednostek wewnętrznych typu ściennego lub kanałowego, które bezpośrednio ogrzewają lub chłodzą powietrze.

Więcej informacji w katalogu pdf

Źródło: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.