Worki do odkurzacza odchodzą już do przeszłości. Centralne odkurzacze zasysają kurz i transportują go do jednostki centralnej Elek Trends, w której znajduje się dwustopniowy, a przez to bardziej efektywny, system filtrujący.

System centralnego odkurzania ELEK TRENDS

Jak to działa?
Odkurzacz centralny jest skutecznym rozwiązaniem wszystkich problemów z odkurzaniem. Brak hałasu i obecności mikroskopijnych cząstek kurzu poprawi jakość i komfort życia w Twoim domu.
System centralnego odkurzania składa się z jednostki centralnej umieszczonej w pomieszczeniu gospodarczym, która jest połączona z systemem rur PCV zakończonych gniazdami ssącymi w wybranych miejscach budynku. Do gniazdka podłączany jest giętki wąż ssący przeznaczony do odkurzania. Usuwany kurz przekazywany jest przez system rur do jednostki centralnej.
W pierwszym etapie filtracji większość kurzu oddzielana jest od powietrza na skutek efektu cyklonowego. W drugim etapie specjalny samoczyszczący filtr tekstylny usuwa resztki kurzu. Cząstki te opadają na dno dużego wyjmowanego pojemnika znajdującego się w dolnej części odkurzacza.
Ponieważ z pomieszczenia usunięto całe zanieczyszczone kurzem powietrze, po odkurzaniu nie pozostaje specyficzny zapach. Imponująca siła ssąca silnika usuwa cząstki kurzu nawet z trudno dostępnych miejsc. Pojemnik na kurz należy opróżniać jedynie 3-4 razy w roku!

Prosty montaż
System centralnego odkurzania ELEK TRENDS można bez trudu zainstalować w nowo budowanych lub modernizowanych domach, jak również w już istniejących obiektach: gniazda ssące w budynku są połączone systemem rur PCV z jednostką centralną umieszczoną w garażu lub piwnicy.

Wskazówka: na każde 50m² instaluje się jedno gniazdo ssące.Łatwe użytkowanie
Centralne odkurzacze są bardzo wygodne w użytkowaniu: bez potrzeby ciągnięcia za sobą kabla elektrycznego i samego urządzenia. Giętki wąż ssący po włożeniu do gniazda ssącego lub po naciśnięciu przełącznika na uchwycie węża, automatycznie uruchamia jednostkę centralną. Czynność ta zamyka obwód niskiego napięcia (12V prąd stały), który regulowany jest za pomocą specjalnej jednostki sterującej, znajdującej się w jednostce centralnej.

Zalety systemów centralnego odkurzania ELEK TRENDS:
- dokładniejsze i szybsze sprzątanie
- cicha praca
- lekki wąż ssący
- niski koszt użytkowania
- bezpowrotne usuwanie zasysanego, zanieczyszczonego powietrza
- wieloletnia trwałość
- wyeliminowanie recyrkulacji cząsteczek kurzu
- elektroniczny ekran cyfrowy (analizuje dane o pracy i odpowiednio reaguje, rejestruje czas pracy i pokazuje dostępne funkcje).

Zastosowanie
Systemy centralnego odkurzania znajdują zastosowanie w domach, mieszkaniach i biurach.

elektrends

Firma ELEK TRENDS powstała ponad 30 lat temu i od tamtej pory zajmuje się produkcją oraz sprzedażą odkurzaczy na całym świecie. Siedziba producenta mieści się w Belgii.
Na świecie systemy centralnego odkurzania Elek-Trends reprezentowane są przez autoryzowanych dystrybutorów w 38 krajach.