Stylowy oczyszczacz powietrza Fresh Air EcoQuest.


Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co się dzieje z powietrzem w Twoim domu? Przypalenie jednego dania może być przyczyną zadymienia całej kuchni. Nieprzyjemny zapach z niewymienianego przez kilka dni worka na śmieci może unosić się w domu tygodniami. Nasze pociechy przynoszą mnóstwo zarazków ze szkoły, placu zabaw czy boiska do gry w piłkę i roznoszą je po całym domu. No i oczywiście zwierzęta domowe – kto wie, co znajduje się ich sierści? A teraz wyobraź sobie likwidowanie tych wszystkich zanieczyszczeń już u źródła. Nie mówimy tu o rozpyleniu wszędzie środka bakteriobójczego. Nasze rozwiązanie jest tak proste, jak naciśnięcie guzika – tylko tyle potrzeba, aby utrzymać świeże, wolne od zarazków powietrze. Tak jak podczas burzy, technologia ActivePure usuwa nieprzyjemne zapachy, likwiduje dym i zabija zarazki, których nie wyeliminuje zwykłe sprzątanie. Fresh Air firmy EcoQuest potrzebuje tylko powietrza, którym oddychasz, by uczynić Twój dom zdrowszym.


Oczyszczacz powietrza Fresh Air firmy EcoQuest skutecznie usuwa bakterie, wirusy, alergeny, roztocza, pleśń, grzyby, dym, nieprzyjemne zapachy, wytrąca kurz i inne pyłki z powietrza. Idealne rozwiązanie dla mieszkań, małych domów, gabinetów lekarskich, pokoi hotelowych i biur. Zajmuje bardzo malo miejsca i ma specjalna opcję dezynfekującą na czas, gdy nikogo ne ma w domu.
Stylowy oczyszczacz EcoQuest w drewnianej obudowie i swoim wyglądem pasuje do każdego klasycznie urządzonego wnętrza.
Oczyszczacz powietrza zabija zarazki i grzyby na powierzchniach, eliminuje pyłki i kurz, likwiduje przykre zapachy i dym zapewniajać bezpieczne, czyste, naturalne powietrze w pomieszczeniu. Fresh Air z systemem ActivePure firmy EcoQuest posiada trzy tryby poprawy środowiska w pomieszczeniach:
Tryb normalny (Normal Mode) wykorzystując unikalną technologię katalitycznej jonizacji promieniowaniem (ActivePure) wytwarza naturalne nieagresywne utleniacze i jony ponadtlenkowe do bezpiecznego, codziennego zastosowania;
Tryb high (High Mode) dodatkowo generuje aktywny tlen, aby szybciej pozbyć się dymu, przykrych zapachów i bakterii;
Tryb 8-godzinny (8-hour Away Mode ) zwiększa do maksimum ilość aktywnego tlenu, aby zapewnić największą skuteczność pod nieobecność ludzi w pomieszczeniach.
Technologie zastosowane w urządzeniu:
- Technologia RCI - Promieniowa Jonizacja Katalityczna
- Jonizacja igłowa
- Jonizacja radiowa
- Molekularna Aktywacja Tlenu - Ozonowanie (regulowany poziom O3)
- Tryb dezynfekujący (Away Mode)
- Płytka oczyszczająca
Technologia ActivePureTM (RCI)
Komórka ActivePure (RCI) składa się z szerokopasmowej lampy UV generującej promieniowanie nadfioletowe o wysokim natężeniu oraz otaczającej ją specjalnie ukształtowanej matrycy pokrytej unikalną katalityczną powłoką o starannie dobranym składzie i właściwościach hydrofilowych.
Bakteriobójcze promieniowanie UV o dużym natężeniu, padając na powierzchnię katalizatora, wywołuje procesy utleniania prowadzące do powstania m.in. jonów ponadtlenkowych oraz nadtlenków. Zjawisko
to nazywamy katalityczną jonizacją promieniowaniem (angielski skrót: RCI – Radiant Catalytic Ionization) w skrócie RCI.
Model Fresh Air by EcoQuest - dane techniczne:
- Wydajność: do 270 m²
- Max 03: 360 mg/godz. (Away Mode)
- Streowanie przez panel kontrolny oraz pilot (pilot zdalnego sterowania w zestawie)
- Wbudowany wyświetlacz LCD
- Możliwość regulacji w trybie 2, 4, 6 i 8-godzin (funkcja "Away mode" - włącza maksymalną dawkę ozonu na czas 2, 4, 6, 8 godz. a następnie przełącza na funcję "Normal")
- Możliwość ustawienia mocy ozonowania od 0 do 270 m2
- Zasilanie: 230V, prąd zmienny, 50/60 Hz, 90W
- Filtry w zestawie oraz opcjonalnie filtry dodatkowe
- Wymiary 30,5 cm x 23 cm x 30,5 cm
- Waga: 7,3 kg
- Opatentowany i produkowany w USA
- Certyfikaty:


Filmy reklamowe o Fresh Air:

http://www.youtube.com/watch?v=y5YgCGNjUxo
http://ecoquest.wrzuta.pl/film/3kZSw2Z5nqc/fresh_air_v1

Firma EcoQuest produkuje urządzenia do lokali użytkowych, całkowicie eliminujące z powietrza wszelkiego typu bakterie, wirusy, drobnoustroje, alergeny, roztocza kurzu domowego, dym nikotynowy oraz szereg innych szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń. Urządzenia te bazują na jedynej na świecie Aktywnej Technologii RCI - Promieniowej Jonizacji Katalitycznej i z ogromnym powodzeniem stosowane są na całym świecie już od blisko 10 lat. W ofercie znajdują się wolnostojące aktywne oczyszczacze powietrza sterowane pilotem oraz urządzenia montowane w kanałach wentylacyjnych. Aktywna technologia wykorzystana w produktach EcoQuest znajduje szerokie zastosowanie m.in. w szpitalach, hotelach, biurach, gabinetach lekarskich, przedszkolach, pubach, restauracjach, mieszkaniach prywatnych i wielu innych - wszędzie tam, gdzie dbałość o najwyższą jakość powietrza stanowi kwestię priorytetową oraz tam, gdzie uzyskanie tej jakości napotyka problem (np. zabrudzone kanały wentylacyjne, zadymione sale restauracyjne, gabinety lekarskie i szpitale pełne bakterii i lotnych wirusów, duże skupiska ludzi w biurach czy szkołach). Z powodzeniem działają w Citibank (Brazylia), szpitalach publicznych (UK), Klinice La Pas (Hiszpania), Cushman&Wakefield (Brazylia), szpitalach klinicznych (USA), Hotelu Hilton (Duseldorf), Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Biotechnologii), WIORiN w Katowicach.