Swegon, skandynawski lider rynku wentylacji i klimatyzacji, kontynuuje swoją ekspansję w Europie. Jednym z ostatnich projektów które będzie realizował w Europie jest podpisany niedawno kontrakt na kompleksową dostawę systemu klimatyzacji do hiszpańskiego banku BBVA w Madrycie.

Swegon zdobywa  duże zamówienie (BBVA Madryt)

Projekt
Projekt nowej siedziby hiszpańskiego banku BBVA autorstwa światowej sławy biura architektonicznego Herzog & de Meuron już stał się legendą. Budynek zlokalizowano w dzielnicy Las Tablas - szybko rozwijającej się części hiszpańskiej stolicy.
Powierzchnia użytkowa całego budynku wynosi ponad 100 000 m2.

Ekologiczny wzorzec
Budynek można uznać za wzorzec nie tylko z architektonicznego punktu widzenia. W niespotykany sposób odzwierciedla także ducha czasu i wpisuję się w strategię zrównoważonego rozwoju. Kompleks, będący jednym z najbardziej przyjaznych środowisku wysokościowców na świecie otrzyma Złoty Certyfikat LEED (Leadership in Energy & Environmental Design). Projekt zakłada oszczędność energii na poziomie 30% w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań, redukcję emisji gazów cieplarnianych o 35%, mniejsze zużycie wody od 30 do 50% i zmniejszenie ilości odpadów o 70%.

Klimatyzacja i wentylacja
Istotną rolę w realizacji ekologicznych i energooszczędnych założeń projektu odgrywa zastosowany w kompleksie BBVA system wentylacji i klimatyzacji oferowany przez koncern Swegon. Oferta Swegonu w tym projekcie to m.in. zaawansowane technicznie klimatyzacyjne moduły sufitowe, wysoko efektywne rotacyjne wymienniki do odzysku ciepła, zintegrowane układy sterowania. Swegon był w stanie wpłynąć na projekt systemu klimatyzacji budynku dzięki ekologicznej i ekonomicznej przewadze swojego kompleksowego i wszechstronnego rozwiązania.

Fabryki Swegon dostarczą do kompleksu banku BBVA 7500 modułów sufitowych PARASOL oraz 50 central klimatyzacyjnych GOLD. Wszystkie te dostarczane urządzenia pracują w pełnej symbiozie, gwarantując najwyższą możliwą wydajność energetyczną, oszczędną eksploatację i pełną niezawodność. Wymienione produkty posiadają certyfikat Eurovent, co okazało się kolejnym ważnym czynnikiem sukcesu koncernu Swegon.

Swegon potwierdził wysoką jakość, funkcjonalność i przewagę swojego rozwiązania w przeprowadzonych wcześniej w ośrodkach badawczych fabryk kompleksowych testach. Pracownicy Swegonu zaoferowali BBVA zaawansowaną techniczną obsługę i wsparcie w fazie projektowej. „Swegon to duży międzynarodowy gracz, za którym przemawia kompetentny i godny zaufania oddział w Hiszpanii, doświadczony i nastawiony na obsługę klienta personel w zakładach w Szwecji oraz profesjonalne zarządzanie w Europie Zachodniej” - mówi Luis Gutierrez de Cabiedes, dyrektor ds. instalacji, konserwacji i zrównoważonego rozwoju w BBVA - i dodaje: „Produkty koncernu Swegon prezentują najwyższą jakość i innowacyjność. Bez trudu spełniły nasze surowe wymagania odnośnie wydajności energetycznej i kosztów cyklu eksploatacji”.

Koncern Swegon i jej rozwiązania
Zdobywając projekt BBVA, koncern Swegon po raz kolejny zadziwił i zaskoczył rynek oraz swoich konkurentów. W czasie kryzysu finansowego w ostatnich latach, Swegon był w stanie przejąć znaczną część rynku klimatyzacyjnego w Europie, wyrastając na dostawcę kompleksowych i wszechstronnych a równocześnie oszczędnych energetycznie systemów o niezawodnej funkcjonalności.

Niedawno koncern Swegon kupił włoskiego producenta agregatów chłodniczych i pomp ciepła Blue Box, dodając do zakresu swojej już szerokiej oferty, także urządzenia chłodzenia.

Swegon aktualnie zatrudnia 1 250 pracowników. Posiada trzy fabryki w Szwecji, jedną w Finlandii i jedną we Włoszech. W ciągu ostatnich pięciu lat był w stanie podwoić swoje obroty. Rok 2010 zakończył obrotami na poziomie 300 mln EURO. Już dziś ten szwedzki koncern bez wątpienia zalicza się do grona głównych europejskich graczy w segmencie wentylacji i klimatyzacji, nie zamierza jednak na tym poprzestać.

„Mamy ambitne plany rozwoju, pewnych i pomocnych właścicieli oraz niezwykle kompetentną i zaangażowaną organizację. Nasz wkład w rozwój innowacyjnych produktów, troska o komfort i bezpieczeństwo użytkowników, zainteresowanie certyfikacją potwierdzającą jakość naszych urządzeń, a także dążenie do doskonalenia kosztów cyklu eksploatacji, sprawiają, że jesteśmy naturalnym partnerem w dużych i małych projektach na całym świecie” – mówi Trevor Young, dyrektor oddziału koncernu Swegon w Europie Zachodniej.

Projekty, takie jak Tour Elithis (Dijon, Francja), Swiss Re (Londyn, Wielka Brytania), Gläserne Manufaktur (Drezno, Niemcy), Oslo Opera House (Norwegia), a teraz legendarna siedziba BBVA potwierdzają, że wie, co mówi.


Informacja prasowa w języku angielskim
Źródło: Swegon Sp. z o.o.