Swegon AB przejął udziały we włoskim Blue Box Group S.r.l. i tym samym stał się jedynym właścicielem tej firmy.

Swegon właścicielem Blue Box Group
Blue Box GroupBlue Box Group, posiadający swoją siedzibę w Cantarana di Cona (Włochy), jest jedną z wiodących firm specjalizujących się w produkcji i sprzedaży agregatów chłodniczych oraz pomp ciepła. Włoski producent zatrudnia ok. 250 pracowników i eksportuje swoje produkty do 30 krajów. Firma została założona w 1986 roku i od tamtej pory odnotowała znaczący wzrost, wprowadzając na rynek wiele innowacyjnych produktów.

Dzisiaj Swegon jest jednym z czołowych dostawców central klimatyzacyjnych i systemów indoor climate w Europie. Oferta Blue Box Group będzie stanowiła uzupełnienie gamy produktów koncernu, co jeszcze bardziej wzmocni pozycję Swegon jako dostawcy kompleksowych rozwiązań i systemów w sektorze wentylacji i klimatyzacji.

"Dotychczasowa polityka Blue Box Group kładła nacisk na rozwój innowacyjnych produktów oraz dostarczanie najwyższej jakości urządzeń i usług. Polityka ta doskonale odzwierciedla podstawowe wartości jakimi kieruje się Swegon, jesteśmy zatem szczęśliwi, że znaleźliśmy te atuty w Blue Box Group. Przejęcie firmy Blue Box spowoduje rozszerzenie działalności Swegon, a wykorzystanie technologii, z której korzysta Blue Box z pewnością otworzy nowe możliwości biznesowe." podkreśla Mats Holmqvist, prezes Swegon AB, i dodaje: "Naszym celem jest podwojenie obrotów Blue Box do 2014 roku. Wymaga to szybkiej integracji z koncernem Swegon. Cieszymy się, że zarówno prezes Andrea Veggian jak i General Manager - Paolo Zenatto, będą kontynuować swoją pracę na dotychczasowych stanowiskach. Ich doświadczenie i zaangażowanie są dla nas bezcenne."

Swegon będzie stopniowo wprowadzać produkty Blue Box do swojej oferty i sprzedawać je za pośrednictwem swojej organizacji w na terenie całej Europy, a także poza nią.

Więcej informacji o firmie i produktach Blue Box Group na stronie www.bluebox.it

Źródło: Swegon Sp. z o.o.