Nowy moduł sufitowy Parasol PF.

Swegon przedstawia: PARASOL Plus Flow
Swegon, wiodący producent i dostawca energooszczędnych systemów wentylacji i klimatyzacji, prezentuje nowy moduł sufitowy PARASOL Plus Flow.


Parasol PF jest rozszerzeniem znanej 4-stronnego modułu PARASOL, znanego na rynku od 2005 roku.

PARASOL Plus Flow charakteryzuje wysoka wydajność chłodzenia przy wysokich przepływach powietrza.

Moduł PF, w odróżnieniu od poprzedniej jednostki, może obsługiwać większe przepływy powietrza i ma większą zdolność chłodzenia i ogrzewania, w porównaniu do znanego Parasola, oczywiście przy zachowaniu komfortu w pomieszczeniu.

Dzięki wbudowanej regulacji dyszy i wielu różnym funkcjom, nowy Parasol nadaje się do biur, sal lekcyjnych, sal konferencyjnych, obiektów handlowych, itp.

Działanie Parasola PF jest takie samo jak standardowej jednostki Parasol. Różnica polega na tym, że powietrze jest rozprowadzane w pomieszczeniu za pomocą dwóch oddzielnych linii dysz. Jedna z tych linii dysz jest zawsze otwarta, druga zaś jest regulowana (tak jak we wszystkich Parasolach). Oznacza to, że gdy wszystkie regulowane dysze są zamknięte, podstawowy przepływ jest nadal utrzymywany.

Przy zachowaniu wysokiej wydajności, Parasol zajmuje o 40-50% mniej powierzchni sufitu do celów wentylacyjno-chłodzących, w porównaniu z tradycyjnymi belkami chłodzącymi.