W związku z ogromnym powodzeniem klimakonwektorów Primo koncern Swegon wprowadza kolejne rozwinięcie tej konstrukcji. Jednak Paragon nie zastępuje klimakonwektora Primo. Oba urządzenia będą oferowane przez Swegon Sp. z o.o. równolegle.
Paragon
to kompaktowe urządzenie, które jest gotowe do zamontowania natychmiast po dostarczeniu na budowę. Jest ono wyposażone we wszystkie potrzebne elementy automatyki (zawory, siłowniki, regulator), obudowę oraz elementy galanterii wentylacyjnej (kratki: nawiewną oraz cyrkulacyjną).
Instalacja polega na podłączeniu wody chłodzącej i grzewczej oraz kanału z powietrzem pierwotnym.
Obudowa urządzenia jest tak zaprojektowana i wykonana, aby urządzenie można było szybko i łatwo zabudować w przestrzeni sufitu podwieszanego.
Paragon wywtępuje w dwóch odmianach:
- ze zintegrowanymi kratką cyrkulacyjną i nawiewną

- z kratką cyrkulacyjną i kratką nawiewną

Oprócz wszystkich cech urządzenia indukcyjnego, klimakonwektor Paragon charakteryzuje się następującymi zaletami:
- Równoległa do sufitu dystrybucja powietrza nawiewanego umożliwia zainstalowanie Paragonu w suficie podwieszanym w pobliżu wejścia do pomieszczenia - w ten sposób można znacznie ograniczyć nakłady inwestycyjne, ponieważ nie trzeba wykonywać sufitu podwieszanego w całym pomieszczeniu a dodatkowo skróceniu podlegają odcinki kanałów powietrza oraz rurociągów wody grzewczej i chłodzącej;
- Możliwość regulacji profilu wypływu strumienia powietrza w płaszczyźnie pionowej (za pomocą regulacji szczebelków kratki nawiewnej) oraz w płaszczyznie poziomej (za pomocą systemu ADC);
- Chłodzenie, ogrzewane i wentylacja.
Dane techniczne Paragon:
Ilość powietrza świeżego: 16-56 l/s
Ciśnienie w kanale wentylacyjnym: 50-200 Pa
Wydajność chłodnicza: do 1920 W
Wydajność grzewcza: do 2100 W