Swegon Sp. z o.o. to polska część szwedzkiego koncernu Swegon, który jest jednym z największych producentów urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych w Europie.

Swegon - 20 lat w Polsce
Swegon Sp. z o.o. na terenie Polski działa od 1990 roku. Spółka oferuje szeroką gamę wyrobów koncernu Swegon AB, a w tym:
Swegon Sp. z o.o. 20 lat w Polsce - centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne,
- agregaty chłodnicze,
- klimakonwektory indukcyjne,
- chłodnicze moduły sufitowe,
- bogaty wybór nawiewników,
- tłumiki akustyczne,
- regulatory przepływu powietrza.

Ponadto Swegon Sp. z o.o. oferuje:
- projekty i doradztwo techniczne,
- dostawy urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych,
- montaż urządzeń i ich uruchomienie,
- serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

W ofercie firmy znajduje się także wiele innych produktów, takich jak np. systemy nawilżania Condair i Defensor, szwajcarskiego koncernu Walter Meier.

Spółka dysponuje kompleksową bazą materiałów technicznych i informacyjnych oraz programów doboru oferowanych przez nas urządzeń.

Posiada sieć biur techniczno-handlowych na terenie całego kraju.

Więcej informacji: www.swegon.pl


Swegon AB to szwedzki koncern z ponad 50 letnim doświadczeniem w produkcji rozwiązań z zakresu wentylacji i klimatyzacji pomieszczeń. Posiada własne laboratoria i 5 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych
w miejscowościach: Kvänum, Tomelilla i Arvika w Szwecji, we Włoszech w Cantarana di Cona i w Finlandii w miejscowości Kaarina, wyposażone w nowoczesne, zautomatyzowane linie technologiczne oraz układy pomiarowe spełniające najostrzejsze wymagania jakościowe.
Swegon AB zatrudnia ok. 1250 pracowników, a rok 2010 zakończył obrotami na poziomie 300 mln EUR.
Partnerzy handlowi Swegon AB znajdują się w większości państw europejskich, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Nowej Zelandii, a także w Indiach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Sieć dystrybucji, a tym samym eksport, zwiększa się z roku na rok i jest to jeden z głównych kierunków rozwoju firmy.
Energooszczędne i przyjazne środowisku urządzenia produkowane przez Swegon AB gwarantują mu pozycję lidera w dziedzinie wentylacji i klimatyzacji.
Swegon AB kieruje się przede wszystkim polityką jakości i ochrony środowiska, dlatego całość produkcji prowadzona jest zgodnie z normami SS-EN ISO 9001 oraz ISO 14001.


Źródło: ''