Suwak obliczeniowy Air Duct Calculator, opracowany w Excel-u przez firmę KOSS jest bardzo pomocny w codziennej pracy projektanta. Można go zainstalować na pulpicie. Firma KOSS czeka na opinie użytkowników o programie >>opinia o Air Duct Calculator

Air Duct Calculator służy do liczenia i doboru przewodów elastycznych TubeFlex. Program liczy spadki ciśnienia, prędkość powietrza, wydajność powietrza i średnicę przewodów
elastycznych. Obliczenia można przeprowadzać w różnych konfiguracjach, ponieważ program działa na zasadzie zadania znanych dwóch wielkości i poszukiwania odpowiedzi na trzecią, dla przykładu: podając średnicę i przepływ poszukujemy prędkości i spadku ciśnienia na danej długości rury.
Dane i wyniki są przedstawiane do wyboru w dwóch systemach miar:
- feet, cal, FPM, CFM
oraz
- Pa, mm, m3/h i m/s.
Program działa na zasadzie podobnej do tradycyjnego suwaka wentylacyjnego, jakim posługuje się na co dzień wielu z projektantów instalacji. Warunkiem prawidłowego używania programu jest: jednorazowo oblicza się jeden problem.
To proste narzędzie, zainstalowane na pulpicie, może zastąpić suwak wentylacyjny, zwłaszcza, że obliczenia można wydrukować.
POBIERZ Air Duct Calculator (57,5 kB)


Firma KOSS czeka na opinie użytkowników o programie - wyślij >>opinię o Air Duct Calculator