Akademia Klima-Therm w pierwszych miesiącach działalności.
Pierwsze szkolenia autoryzacyjne po otwarciu Akademii KLIMA-THERM 22 listopada 2007 roku były testem dla organizatorów jak i równocześnie dla pracy zainstalowanych w pomieszczeniach Akademii urządzeń i systemów klimatyzacyjnych. Kreatywność i chęć poznania tajników technologii inwerter przez uczestników przeszły najśmielsze oczekiwania zespołu Akademii Klima-Therm... Uczestnicy mieli okazję zaobserwować jak zachowują się urządzenia w awaryjnych trybach pracy, samodzielnie naprawić urządzenia, a następnie zweryfikować poprawność ich działania po naprawie. Konfrontacja wiedzy przekazywanej podczas sesji teoretycznej z rzeczywistością dała pewność wysokiej jakości samych systemów klimatyzacyjnych jak i oferowanych szkoleń.


W styczniu i lutym 2008 roku Akademię Klima-Therm w Gdańsku odwiedziło już 30 firm z całej Polski. W sumie przeszkolono ok. 70 osób. Szkolenia podzielone są na dwie części: pierwszą część dnia wypełnia część teoretyczna w postaci wykładu o produktach z oferty Klima-Therm, prawdziwe emocje natomiast pojawiają się w drugiej połowie dnia, podczas części praktycznej. Uczestnicy wykazują się tutaj nieograniczoną kreatywnością, a urządzenia przechodzą test wytrzymałości.
Dla przykładu: Multi Inwerter - dodatkowe doładowanie czynnika i kontrola wydajności urządzenia przy przeładowaniu. Okazało się, że urządzenie jest bardzo pojemne... Przy "okazji" pojawiły się bardzo ciekawe spostrzeżenia dotyczące zachowań w takich sytuacjach sprężarki i jednostki wewnętrznej. Drugi przykład to "testy" z VRF J. W tym przypadku pomysłów było co nie miara; uczestników ograniczył jedynie czas… Sprawdzono m.in. zachowanie się urządzenia przy wycieku czynnika (oczywiście kontrolowanym przez stację odzysku!) i pracę systemu przy zakłóceniach pracy jednostki zewnętrznej. Na deser uczestnicy pozostawili system VRF V i systemy centralnego sterowania...
Organizatorzy – Zespół Klima-Therm za naszym pośrednictwem dziękuje wszystkim, którzy w dniach od 28 stycznia do 7 lutego br. uczestniczyli w szkoleniach autoryzacyjnych w Akademii: dziękujemy za wyśmienitą atmosferę oraz zaangażowanie w zajęciach praktycznych! Dyskusje, polemiki, trudne pytania sprawiają, że zajęcia są idealnym czasem do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń.
Zgłoszenia na szkolenia przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez rejestrację na stronie www.klima-therm.pl / Akademia KLIMA-THERM