Lider Trane wygłosił wykład na temat zielonych i zrównoważonych budynków podczas 1. Wystawy Najlepszych Pomysłów Energy2B w Łodzi.

Studenci Przekształcają Innowacyjne Idee Energetyczne w Rzeczywistość
9 czerwca, Studenci Politechniki Łódzkiej dowiedzieli się z pierwszej ręki o tym, jak zielone i wysoko wydajne budynki wpływają na środowisko oraz na finansową stronę działalności firm, gdy Marcin Manuszak, dyrektor sprzedaży w firmie Trane, wiodącym światowym dostawcy systemów i rozwiązań komfortu do pomieszczeń oraz marce Ingersoll Rand wygłosił wykład na temat zielonych konstrukcji i zrównoważonych rozwiązań. Prezentacja miała miejsce z okazji 1. Wystawy Najlepszych Pomysłów Energy2B.

Na zdjęciach Marcin Manuszak w czasie swojej prezentacji na Politechnice Łódzkiej.

Marcin Manuszak w czasie swojej prezentacji na Politechnice Łódzkiej
Marcin Manuszak w czasie swojej prezentacji na Politechnice Łódzkiej

Podczas swojego pobytu na Politechnice Łódzkiej, Marcin Manuszak spotkał się ze studentami i przedstawicielami kadry profesorskiej, aby porozmawiać o sprawach istotnych dla uczelni oraz o przyszłości branży ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC).


O projekcie Energy2B
Projekt Energy2B to inicjatywa skierowana do studentów i zachęcająca ich do przekształcenia idei energetycznych innowacji w rzeczywistość m.in. poprzez zakładanie nowych firm. Infrastruktura projektu opiera się na specjalnie stworzonej platformie internetowej, która umożliwia kreatywne współzawodnictwo na krajowym i europejskim poziomie. Dziesięć lokalnych konkursów z dziedziny innowacji energetycznych będzie dostępnych na platformie Energy2B w pięciu krajach europejskich (Wielkiej Brytanii, Portugalii, Polsce, Słowenii i Bułgarii). Równolegle zorganizowane będą dwa konkursy na poziomie europejskim, których celem jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań energetycznych mających potencjał na uzyskanie funduszy na realizację. Dziesięć najlepszych innowacji energetycznych zostanie zaprezentowanych na krajowych I europejskich wystawach. Projekt Energy2B jest współfinansowany przez Program Ramowy Komisji Europejskiej na rzecz Konkurencyjności i Innowacji - Intelligent Energy Europe Więcej informacji na stronie www.energy2b.eu

Informacje o Politechnice Łódzkiej
Politechnika Łódzka została utworzona w 1945 r. Na początku ustanowiono wydziały: Mechaniczny, Elektryczny, Chemiczny oraz Oddział Włókienniczy. Obecnie jest jedyną uczelnią techniczną w regionie i jedną z największych w kraju. Jest autonomiczną szkołą wyższą. W uczelni kształci się ponad 20 000 studentów na 9 wydziałach, do wyboru są 33 kierunki studiów i ponad 120 specjalności, studia doktoranckie oraz podyplomowe. W 1992 roku powstało Centrum Kształcenia Międzynarodowego, w którym studia prowadzone są w języku angielskim i francuskim. W Politechnice Łódzkiej pracuje blisko 1600 nauczycieli akademickich, a prowadzone przez nich badania w wielu dziedzinach nauki i technologii należą do czołowych w kraju i zagranicą.

Informacje o Ingersoll Rand
Ingersoll Rand (NYSE:IR) to światowy lider w zakresie tworzenia i utrzymywania bezpiecznych, komfortowych i efektywnych warunków otoczenia na rynku komercyjnym, mieszkaniowym i produkcyjnym. Nasi pracownicy i rodzina marek firmy — w tym Club Car®, Hussmann®, Ingersoll Rand®, Schlage®, Thermo King® i Trane® — współpracują na rzecz podnoszenia jakości i komfortu powietrza w mieszkaniach i budynkach, doskonalenia metod transportu i zabezpieczania produktów spożywczych i nietrwałych, zabezpieczania domów i obiektów komercyjnych oraz podnoszenia produktywności przemysłowej i wydajności. Rozwiązania firmy Trane optymalizują środowiska we wnętrzach dzięki szerokiej ofercie wydajnych energetycznie systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, usługom budowlanym i kontraktowym, dostawie części zamiennych i zaawansowanym systemom sterującym. Ingersoll Rand to warta 14 miliardów dolarów światowa firma zaangażowana w ekologiczne praktyki handlowe w obrębie firmy oraz z uwzględnieniem klientów. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.ingersollrand.com.

Źródło: EAST SIDE Consulting GmbH