W budynku pasywnym zainstalowano pierwsze stropy chłodząco-grzewcze BKT Rehau.

Stropy chłodząco-grzewcze BKT Rehau w biurowcu pasywnym Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum
Od nowego roku otoczenie Euro-Centrum zmienia się z tygodnia na tydzień. Wszystko dzięki postępom budowy biurowca pasywnego - nowej siedziby Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum. W jednej z kondygnacji budynku ekipy budowlane zamontowały już stropy chłodząco-grzewcze (BKT).

Montaż stropów chłodząco-grzewczych BKT:
Montaż stropów chłodząco-grzewczych BKTMontaż stropów chłodząco-grzewczych BKT
Montaż stropów chłodząco-grzewczych BKTMontaż stropów chłodząco-grzewczych BKT
System stropów chłodząco-grzewczych BKT firmy Rehau jest nowoczesną i przyjazną środowisku formą klimatyzacji budynków biurowych. BKT składa się z plastikowych rur zatopionych w konstrukcji żelbetowej stropów budynku. W lecie rury składające się na system BKT zasilane są czynnikiem chłodzącym, do tego nadmiar ciepła w pomieszczeniach zostaje przejęty przez konstrukcję budynku. Natomiast w zimie system dogrzewa budynek.

Biurowiec pasywny w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-CentrumBiurowiec pasywny w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum

Budowa współfinansowana jest w ramach Projektu „Utworzenie Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum- rozwój i zastosowanie nowych technologii w obszarze poszanowania energii i jej odnawialnych źródeł” realizowany jest w ramach Działania 5.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

>>więcej

EURO-CENTRUM Park Naukowo-Technologiczny
Źródło: ''