Jesienią 2010 r reaktywowało swoją działalność Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych (SPIUG). Rejestracja, która miała miejsce w 2005 roku została dokonana na wniosek grupy założycielskiej w skład, której wchodzili przedstawiciele takich firm jak DeDietrich, Immergas, Junkers, Vaillant i Viessmann. Obecnie do tej grupy dołączyły takie firmy jak Wolf, Ariston i Ferroli

Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych SPIUG znów działa
Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń GrzewczychObecnie po trzyletniej przerwie, Stowarzyszenie reaktywowało we Wrześniu 2010 roku swoją działalność. W związku z tym jest to doskonała okazja do poinformowania środowisk gospodarczych , administracyjnych i innych podmiotów zaangażowanych pośrednio lub bezpośrednio w zagadnienia instalacyjno-grzewcze, OZE oraz z efektywnością energetyczną o naszej organizacji, z myślą o nawiązaniu współpracy w zakresie realizacji wspólnych celów w w/w zagadnieniach.

W założeniu nie chcemy, aby nasze Stowarzyszenie było organizacją masową, natomiast skupiało osoby, które chcą aktywnie działać i wpływać na rozwój rynku branży grzewczej.

SPIUG postawiło sobie 8 głównych celów:
- rozwój nowoczesnych technik grzewczych
- implementowanie rozwiązań ze Świata i Europy na polskim rynku
- kształtowanie uwarunkowań prawnych i bycie partnerem przy konsultowaniu różnych przepisów i aktów prawnych
- stworzenie rządowego systemy wspierania efektywnych energetycznie systemów ogrzewania budynków
- edukacja środowisk instalatorów
- wykorzystanie funduszy strukturalnych dla rozwoju przedsiębiorstw związanych z rynkiem instalacyjno-grzewczym
- regularne badania potencjału rynku instalacyjno-grzewczego i monitoring sytuacji tego rynku

Jak widać, stawiamy sobie szczytne cele, które chcemy realizować w oparciu o naszą własna pracę, za która nie pobieramy wynagrodzenia, oraz we współpracy z innymi podobnymi do naszej, organizacjami, oraz przedstawicielami Władz.

Z pewnością będziemy chcieli od początku naszej działalności aktywnie uczestniczyć w konsultacjach społecznych dotyczących kształtowanie uwarunkowań prawnych – obecnie głównie przy okazji prac nad Ustawą o OZE oraz wdrażaniu postanowień Dyrektyw Unijnych, które są pośrednio lub bezpośrednio związane z nasza branżą, oraz monitoringu wprowadzanych systemów wsparcia dla OZE w zakresie.
Druga ważną sprawą jest stworzenie systemu wiarygodnej oceny potencjału rynku urządzeń grzewczych w Polsce. Jest to wspólny interes całek branży i liczymy na poparcie naszej idei, także przez marki nie będące naszymi członkami. Prawidłową strategię działania firmy można budować na podstawie wiarygodnej wiedzy na temat swojej pozycji rynkowej i jego potencjału. Na tej podstawie można podejmować decyzję np. na który segment rynku należy położyć szczególny nacisk, znając swoje możliwości w firmie, oraz która linie produktową rozwijać. Jest wspólny interes wszystkich, dlatego liczymy tutaj na szeroka współpracę i zaangażowanie.

Ponieważ, postawiliśmy sobie ambitne cele i metody działania na rzecz całej branży grzewczej, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń grzewczych i do przygotowania ciepłej wody użytkowej, trudno byłoby je realizować bez udziału szerszej grupy, zainteresowanych osób. Chcielibyśmy zaprosić również Państwa do udziału w naszym Stowarzyszeniu.

Jeżeli bylibyście Państwo zainteresowani współpracą z naszą organizacją, prosimy o kontakt z biurem:

Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych
Nordic Park Service & Sales Desk Polen
ul. Kruczkowskiego 8, 00-380 Warszawa
tel.: +48 22 501 46 32
fax: +48 22 501 46 39
mobile: +48 691 56 57 56; +48 662 11 55 94
e-mail: biuro@spiug.pl
www.spiug.pl