Zastąpienie masywnych rur odpływowych rurami wykonanymi z plastiku ma niewątpliwie wiele zalet. Niestety, ich cienkie ścianki znacznie gorzej radzą sobie z tłumieniem dźwięków, co może prowadzić do pogorszenia komfortu akustycznego w mieszkaniu. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu – izolacja Tubolit AR Fonowave firmy Armacell.

Stop hałasowi – Tubolit AR Fonowave
Współczesne instalacje odpływowe i kanalizacyjne zbudowane są najczęściej z rur wykonanych z polichlorku winylu, polipropylenu czy żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym. Ich bardzo dobre właściwości hydrauliczne, odporność na korozję oraz niewielki koszt czynią z nich doskonały zamiennik dla stosowanych dawniej masywnych rur kamionkowych, betonowych czy żeliwnych. Dodatkowo, dzięki znacznie niższej masie są one również o wiele łatwiejsze w instalacji. Niestety, ta ostatnia cecha sprawia, że znacznie łatwiej wpadają one w wibracje oraz gorzej tłumią dźwięki spływającego nimi medium. Dlatego też, jeśli chcemy uniknąć niekomfortowych odgłosów dochodzących z instalacji kanalizacyjnej lub deszczowej, warto zastosować odpowiednią izolację akustyczną, która skutecznie zatrzyma niechciane dźwięki.

Bariera dla niechcianych dźwięków oraz wilgoci

Tubolit AR Fonowave jest otuliną stworzoną specjalnie z myślą o izolacji akustycznej rur kanalizacyjnych i odprowadzających wodę deszczową. Wykonano ją ze spienionego polietylenu o grubości 9 mm, co zapewnia skuteczną barierę akustyczną pomiędzy rurą a konstrukcją budynku. Dodatkowo, wewnętrzna powierzchnia otuliny została specjalnie wyprofilowana w sposób, który zapewnia jej minimalny kontakt z powierzchnią rury, co dodatkowo pomaga zatrzymać niepożądane dźwięki uderzeniowe. Wszystko to sprawia, że po zastosowaniu izolacji Tubolit AR Fonowave hałas generowany przez instalację odpływową i kanalizacyjną może być zredukowany o 9 do aż 11 dB (A). Wartości te zostały potwierdzone przez Instytut Fizyki Budowlanej w Sztutgarcie, który jest jedną z najbardziej renomowanych instytucji tego typu w Europie. Badania jakim poddano izolację Tubolit AR Fonowave przeprowadzone zostały w warunkach ściśle określonych przez normę EN 14366:2006, co sprawia, że są one nie tylko wiarygodne i powtarzalne, ale jednocześnie przedstawiają realne możliwości tłumienia dźwięków przez otulinę. Dodatkowo, dzięki zamkniętej strukturze komórkowej, Tubolit AR Fonowave stanowi doskonałą barierę dyfuzyjną dla pary wodnej, zapobiegając tym samym skraplaniu się jej na powierzchni rury, co może prowadzić do zawilgocenia ścian oraz rozwoju grzybów i pleśni.

Komfort nie tylko akustyczny

Kolejną zaletą otuliny Tubolit AR Fonowave firmy Armacell jest jej wyjątkowo łatwa instalacja. Dzięki wysokiej elastyczności materiału, z którego została ona wykonana, jej nakładanie na rurę jest wyjątkowo proste i bezproblemowe. Dodatkowo, zewnętrzna powierzchnia izolacji została pokryta specjalną osłoną wykonaną z folii poliolefinowej, która chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi na jakie narażona jest otulina w trakcie montażu instalacji. Co więcej, zastosowanie dodatkowej ochrony pozwala zabezpieczyć zarówno rurę jak i materiał izolacyjny przed działaniem agresywnych materiałów budowlanych, z jakimi mogą one mieć styczność podczas prac budowalnych.
Utrzymanie odpowiedniego komfortu akustycznego w naszym domu nie jest rzeczą prostą. Coraz cieńsze ściany oraz rury wykonane z tworzyw sztucznych sprawiają, że niechciane dźwięki, takie jak odgłos spływającej wody, bez trudu znajdą sobie drogę do naszego mieszkania. Zastosowanie izolacji akustycznej Tubolit AR Fonowave firmy Armacell pozwoli zminimalizować tego typu niedogodności, zapewniając nam spokój na jaki zasługujemy we własnym domu.
Tubolit AR Fonowave rozmiar 50 cena netto 8,66 zł/m
Tubolit AR Fonowave rozmiar 70 cena netto 10,82 zł/m
Tubolit AR Fonowave rozmiar 100 cena netto 13,71 zł/m
Tubolit AR Fonowave rozmiar 125 cena netto 17,59 zł/m

Producent: Armacell Poland Sp. z o.o.
www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.


Źródło: ''